Satrugar

Satrugar
Satrugar
© VPM kg.

Nokturní úly Satrugar a Antallin umožňovaly řádu Štítonošů vyhrát rozhodující bitvu proti útočícím zástupcům negativní superinteligence STROWWAN.

Historie

Při této bitvě, která probíhala před sedmi miliony let, byl Satrugar těžce zraněn. K obraně případných dalších útoků se Satrugar odebral na Parrakh do Amringhraru, aby chránil tamější Dóm Parrakh.

Zesláblý ze smrtelných zranění se nokturní úl zřítí na Parrakh a neočekávaně vyzařuje ve své agónii záření šílenství, kvůli kterému jsou obyvatelé planety ohrožováni ztrátou rozumu. Štítonoš Gon-Orbhon se proto pokusí, ovlivnit pozitivně Nokturna svými paraschopnostmi, což se mu však žalostně nepovede. Dojde k hrozné katastrofě - mentální energie Štítonoše vejde do Satrugaru, a tak vzniká negativní entita Gon-Orbhon.

30. dubna 1333 NGL je Satrugar oslaben Mylesem Kantorem během Operaci předávkování, takže se z něj Gon-Orbhon může nakrátko oddělit. 14. května 1333 NGL se však již Satrugar znovu zotaví z následků Operace předávkování, takže se znovu spojí s Gon-Orbhonem.

Po zničení úlového relé a osvobození Gon-Orbhona z osudného spojení, se 28. května 1333 NGL objevuje nad Parrakhem Šedý Autonomní Ka Than a vchází do těla Satrugaru. Přitom se mu podaří zastavit šílenství a Parakh se stává oázou míru. Po letech si Gurradové berou mírumilovně svět do svého držení, poté, co Kybbové a Arvezové opustili s karavanou národů Hvězdného oceánu bývalý domovský svět Beschů.

V následujících letech se Satrugar soustředí na Mírojezdce Kantirana, který zůstal na Parrakhu. Syn Perryho Rhodana je proto v červenci 1337 NGL odvezen Alaskou Saedelarem kapslí OREON.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!