Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > SEELENQUELL
hledat

SEELENQUELL je negativní superinteligence, která vznikla během tisícileté války v Mléčné dráze, když ID dlel v Pulzu DaGlauše. Jejím vzhledem v normálním prostoru byla bílá koule o průměru 1 metr, z jejíhož povrchu sršely neustále barevné jiskry. Jiskry byly tvořeny psionickou hmotou.

Vznik

Všechno začalo s Wrehemem Seelenquellem a Morkhero Seelenquellem z národa Seelenquellů, z Karriolendského klanu Seelenquellů. Wrehemo byl srážce skladiště ve Hvězdné komoře Rytířů z Dommrathu. Když zestárnul, rozhodl se vyhledat svého nástupce, a tím se stal, kromě jiného díky své inteligenci, Morkhero. Během zaučovacího období se ale ukázalo, že Morkherovi chybí respekt z mocných artefaktů a že si místo toho vyvinul dychtivost (například po Obleku fantomů).

Když Wrehemo a Morkhero náhodou objevili, že nehlídají vůbec žádný arzenál a sklad, ale muzeum, rozhodli se ze zklamání, že se obohatí a upchli ze služeb Rytířů. Vzali si tolik artefaktů, kolik jen mohli unést na palubě své lodi, uprchli v ochraně maskovacího pole, a bombou zakryly všechny stopy. Následně se ukrývali na planetách Astronautické revoluce, kde Wrehemo vždy sám získával informace. Toho využil Morkhero, aby s ORDEO MYN, Oblekem fantomů a částí artefaktů uprchl. Wrehemo zůstal na planetě se Sepson-opaskem, se kterým se dal oblek kontrolovat.

Během týdnů, které Morkhero strávil v Mléčné dráze (Morbienne III, Santanz, Arkon), zjistil Wrehemo, že materiální kolébka Ruhar, jeden z artefaktů, je schopen vyměňovat hmotu na velké vzdálenosti. Materiální kolébka byla meziproduktem při vývoji Heliotských tvrzí. Když ale materiální kolébka nedokáže Morkhera a Oblek fantomů nuceně přenést zpět do Dommrathu, rozhodne se tam Wrehemo sám vydat. Parablok monochromních mutantů použije jako naváděč a vymění se za Trima Maratha a Startaca Schroedera. Poté se silami Sepson-opasku polapí psychickými silami loď Araského lékaře Zheobitta a vezme si s sebou sto monochromních mutantů jako psionický rezervoár. Při letu na Arkon, k Morkherovi, se na palubě jako černý pasažér nachází Perry Rhodan.

Na vojenském kosmodromu na Arkonu III dojde k duchovnímu souboji mezi Morkherem a Wrehemem, ve kterém Wrehemo zvítězí. Využije okamžiku a okolního psionického potenciálu a poručí Obleku fantomů, aby mu pomohl stát se superinteligencí. Následně vznikne SEELENQUELL.

Pád

SEELENQUELL nezískal jen schopnosti obleku fantomů, ale přijal také síť rukou, kterou vytvořil Morkhero. Takto vybaven, začal SEELENQUEL okamžitě přebírat nejdůležitější muže v Křišťálovém impériu. Jako velká pomoc se přitom ukázali KrIso-síťky, které pro SEELENQUELLA fungovaly jako zesilovače. Komando Kralasenů sabotovalo poté PsIso-síťky Centrální plazmy na Světě sta sluncí tak, že jí SEELENQUELL mohl převzít.

Komandu Nového USO se na Ertrusu podařilo SEELENQUELLOVI zasadit ránu, když uneslo imperátora Gaumarola da Bostiche. SEELENQUELL to ale následně přeměnil na výhodu, protože nejdříve simuloval smrt Bostiche a následně za jeho nástupce vybral nemanželského syna Bostiche jménem Enzon da Bostich. Byl to ale android, o čemž věděli jen ruce Aktakul a Sargor da Progeron.

Během válečného tažení ve znamení zemřelého imperátora dobyli Arkonidané nyní Terru, podporováni celopozitronickými fragmentálními křižníky Posbiů. Tím SEELENQUELL dosáhl svého prvního vítězství, protože se nyní mohl posílit silou 6D-klenotu.

Čerpání se ale ukázalo obtížnější, než se čekalo, protože SEELENQUELL nevzniknul v oblasti vlivu 6D-klenotu. SEELENQUEL plánoval nechat na Zemi vzniknout z jedné své odnože superinteligenci a pak se s ní opět spojit. Touto odnoží měl být Morkhero Seelenquell.

Ještě během příprav na to se SEELENQUELLOVI podařilo převzít Juliana Tifflora. Tifflor a Morkhero měli jako místodržící vládnout na Zemi. Mezitím ale začali revoltovat arkonské světy proti Tatům, kteří se ukázali být rukama SEELENQUELLA. Povstání musela potlačovat imperiální flotila. Tím byla ale stále více zatěžována a rozdrobována. Rebelie dosáhla vrcholu, když domněle mrtvý Gaumarol da Bostich na Traversanu založil Protiimpérium, a slíbil, že osvobodí všechny arkonské světy.

Mezitím SEELENQUELL podnikal téměř každý den pokusy o vyslání psionické hmoty Morkherovi, aby z něj tak udělal superinteligenci. Kdyby se to podařilo, zemřeli by všichni lidé na Zemi, což bral jako přijatelnou ztrátu. Minutu před tím, než se to podařilo, zastřelil Monkey Morkhera odstřelovací puškou. V následující bitvě byl postřelen i Julian Tifflor a zajat. Monkey na prosbu Zheobitta zachránil mrtvé tělo Morkhera.

Když komanda Nového USO osvobodili centrální plazmu a vůdce Bluesanů, začal SEELENQUELL ztrácet stále víc vojenské moci, protože také Arkonidské lodě dezertovaly, aby se připojili k Protiimpériu.

SEELENQUELLOVI se podařilo na Ferrolu unést Perryho Rhodana, zatímco předstíral návrat ID. Jeho plánem bylo použít Rhodanovo tělo jako dlouhodobý úkryt a ovládnout přes něj celou Mléčnou dráhu.

Arkonidané, Posbiové a Terranci zaútočili na soustavu Arkonu. Flotile se podařilo proletět Krystalickým štítem ale jen díky sebevražednému komandu Kralasenů. Útok na SEELENQUELLA byl veden Sekundární zbraní Ducha tance. Jednalo se přitom o geneticky modifikovanou tkáň, která byla vypěstována z Morkherovy mrtvoly. Vlastnost Seelenquellů absorbovat psionickou hmotu tak byla ještě posílena. Tato tkáň byla shozena pomocí torpéda nedaleko SEELENQUELLA na Arkonu III.

Výsledkem bylo, že jádro vědomí Wrehema Seelenquella bylo ze SEELENQUELLA vysáto ven. Zůstalo už jen jádro monochromních mutantů a Oblek fantomů. Ten byl Perry Rhodanem na místě zničen. A tak SEELENQUELL zemřel.

Věštba Obleku fantomů se ukázala být pravdivou: Na cestě k superinteligence neexistují žádné zkratky!