Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Svět sta sluncí
hledat
Astronomická data:
Galaxie:prázdnota mezi Mléčnou dráhou a Andromedou
Sluneční soustava:žádná
Vzdálenost od [[Arkon]]u:289412 LY
Vzdálenost od [[Země]]:311625 LY
Družice:200 atomových sluncí
Doba rotace:nerotuje
Gravitace:1.13 g
Obyvatelé planety:
Posbiové, Willyové

Svět sta sluncí je centrálním světem Posbiů. Nachází se v intergalaktické prázdnotě, 289412 světelných let od Arkonu a 311625 světelných let od Země. Sídlí na něm centrální plazma. Stejně jako ostatní světy Posbiů v intergalaktické prázdnotě je i tento svět izolovaným vesmírným tělesem, které neobíhá kolem žádného slunce. Své jméno dostal kvůli asi 200 atomovým sluncím, které krouží kolem planety a zaručují nikdy nekončící den.

Svět sta sluncí je podobný Zemi a existují na něm tří kontinenty. Kyslíková atmosféra je dýchatelná pro lidi. Planeta je zachována v relativně přírodním stavu, nejsou tu žádná města, jen několik větších bloků budov. Největší z nich zabírá plochu 10 čtverečných kilometrů a nachází se v něm inpotronika centrálního mozku.

Historie

2114

Pozemšťané se na planetu dostali v roce 2114. Během útoku Laurinů se Perry Rhodanovi a jeho společníkům podařilo získat přátelství Posbiů. Centrální plazma a Posbiové se v následujících staletích stali nejvěrnějšími spojenci lidstva. Centrální plazma požádala Perryho Rhodana, aby pátral po velké plazmě, ze které vznikla, a která se má nacházet na neznámé planetě.

3440

Během katastrofy v Mléčné dráze způsobené Rojem, jsou vědci, především Waringerův tým, evakuováni z Last Hope na Svět sta sluncí, aby tam hledali protiprostředek proti ohlupování. V roce 3443 vyvinou GrIko síťky.

3575

Robotolog Galto Quohlfahrt v roce 3575 doráží na Svět sta sluncí a o čtyři roky je uznaný za plnohodnotného Posbie.

428 NGL

V roce 428 NGL je Svět sta sluncí aktivován jako třetí chronofosílie, poté, co Dekalog Elementů krátkodobě převezme moc a pokusí se zde provést chronodegeneraci. Po procitnutí kosmoobrů se poblíž Světa sta sluncí materializuje stanice ZESILOVAČ. Hanzovnímu specialistovi Stalionu Dovemu se podaří osvobodit vězně na stanici.

645 NGL

Během stoleté války za Monosovy éry opouští centrální plazma Svět sta sluncí a dočasně se ukryje na Rijalu v systému Habuur v halu Andromedy, později na Donganu v systému Halpora, mezi Andromedou a Andro-Betou. Mezitím se zde usídlí Gurradové. Na žádost centrální plazmy střeží opuštěná zařízení v Suntownu a Subtownu.

1143 NGL

Po zajetí ve stázovém poli se Tarkanský svaz v dubnu 1143 NGL vrací s oklikou přes Svět sta sluncí do Mléčné dráhy. Narazí jen na opuštěnou planetu a stanici Gurradů. Po několika dnech pokračují v letu dále.

Po skonání Monose se centrální plazma vrací zpět na Svět sta sluncí.

1304 NGL

S převzetím centrální plazmy SEELENQUELLEM ztrácí Terranci své nejdůležitější spojence. Teprve po rizikové operaci a aktivaci PsIso sítě je Svět sta sluncí osvobozen z vůle SEELENQUELLA.