Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Gurradové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Velké Magellanovo mračno
Gurradové
Gurradové
© VPM kg.

Gurradové jsou národ, jehož domovem je Velké Magellanovo mračno.

Předtím, než byli vytěsněni Perliány, byli zde vládnoucím národem. Roku 1333 NGL se ukázalo, že mimo jiné pochází z Cortezů, bývalého pomocného národa Štítonošů z Jamondi. Jejich řeč je gurradština. Odštěpeným národem Gurradů jsou Shangantové.

Vzhled

Gurradové jsou humanoidní, v průměru jsou 1,7 metrů vysocí, mají široké obličeje, nízká čela a kočičí oči. Zvláštním znamením je mocná vlasová hříva, která je dlouhá až pod ramena a díky ní také získali přezdívku Lví lidé.

Charakteristika

Gurradové jsou velice pyšným národem, proto jsou s nimi diplomatické styky častokrát problematické.

Histore

Když se roku 2435 vydají Terranci do Velkého Magellanova mračna, setkají se s tzv. guerillskými bojovníky. Zvolili si formu ozbrojeného odporu. Gurradové byli potrestáni za časové zločiny a ve své domovině byli štvanci. Dojde ke spolupráci při bojích proti společnému protivníkovi. Po porážce První vibrační moci a konci jejího útlaku se Gurradové opět dostanou do své přirozené pozice jako vládci Velkého Magellanova mračna.

Když Centrální plazma a Posbiové opustí za Monosovy éry Svět sta sluncí, převezmou Gurradové na jejich žádost dohled nad jejich planetou.

Poté co Cantarové oddělí Mléčnou dráhu Chronopulzním valem, orientují se Gurradové hlavně na Andromedu a provozují čilý obchod s Maahky. Jejich trauma z minulosti, kdy byl po dlouhou dobu v obyvatelích zakořeněn strach z Ulebů, již odeznělo.

Ve 13. a 14. století NGL se říše Gurradů ve Velkém Magellanově mračnu rozdělí na tři větší celky: Impérium Roewis, Mantollská říše a Říše Gingareš. Také je tvrdě zasáhl hyperšok. Protože ale Gurradové používali převážně zastaralou techniku, podařilo se jim s nástupem starých technologí vyrovnat docela snadno. Po krátké fázi, kdy byli ovlivněni Gon-Orbhonem, rozšířili se po osvobození od této negativní entity a odchodu karavany Ahandaba i do oblaku Parrakhon a kolonizovali Parrakh.

Známí Gurradové

Kosmické lodě

Jejich kosmické lodě jsou na základě svého tvaru označovány jako hruškovité kosmické lodě.