Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Ulebové
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Atlas

Ulebové jsou také známi jako První vibrační moc a Jednokondiční. Představují jednu z vývojových větví Bestií z M 87. Vznikli dalším kolem experimentů, které namísto Budovatelů centra provedli sami Bestie po svém příchodu do Velkého Magellanova mračna. Před šedesáti tisíci lety vzniklo celkem 8 milionů Ulebů. Byli nesmrtelní, ale současně neplodní. Jistá substance, neobilatium, jim umožňovala převzít podobu jiných živých tvorů (přičemž si však ponechávali svou hmotnost).

Trpěli chorobným strachem před jakýmikoli časovými experimenty, které je podle jejich mínění mohly vymazat z historie. Založili Časovou policii a stáli za vznikem Dvojkondičních (které stvořili dalšími genetickými manipulacemi DNA Bestií) a invazí Starohaluťanů do Galaxie (ti byli vysláni kvůli časovým pokusům Lemurů. Mezi jejich pomocníky patřili i Trojkondičí – Perliáni a jejich hypnokrystaly.

Vzhledově se podobají Haluťanům, stejně jako oni mají plánovací mozek, konvertorový žaludek a dva páry horních končetin – čimicky a běhavky. Jejich kůže je však modrozelená a tvoří ji velké šupiny. Ulebové jsou navíc vysocí téměř čtyři metry a fyzicky jsou silnější, než Haluťané. Jsou schopni změnit svou molekulární strukturu tak, že se odolností vyrovná terkonitové oceli.

Jejich domovskou planetou byl Atlas (respektive jeho měsíce) v soustavě Enemy, odkud byly vedeny všechny akce proti narušitelům času. Ulebové byli odhaleni Pozemšťany a zničeny flotilou Budovatelů, kteří změnili slunce Enemy v novu.

Po zničení soustavy Enemy se zachránilo jen několik Ulebů, kteří však už nikdy nepředstavovali mocenský faktor.