Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 397
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 397
Název:Systém 13 měsíců
(Das System der 13 Monde)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:11. dubna 1969
Vydáno v češtině: -
Čas děje: srpen 2437
Tři miliony Pozemšťanů zaujmou pozice před energetickou bariérou – a čekají na hodinu X
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor nabírá se svou flotilou kurz na systém Ulebů

Roi Danton, doktor Lieber, Gucky a Tronar a Rakal Woolverové - dva lidé a tři mutanti čekají na zachránění

Atlan, Icho Tolot, doktor Bysiphere a Tako Kakuta - materiální transmiter je odnese k neznámému cíli

Doktor Geoffry Abel Waringer - zeť Perryho Rhodana se zachová správně

Jack - »veverka« potká Pozemšťany

Na Zemi a ostatních světech Solární říše se píše polovina srpna 2437. Rozhodující střetnutí s první Vibrační mocí začalo. SCENDALA, jeden z hlídkových křižníků flotily, narazila na trosky lodi Baramů. Vrak byl pečlivě prozkoumán a přitom odborníci nalezli souřadnice jeho cíle.

Díky nálezu vraku mohli Pozemšťané jednat: Loď mrtvol byla opravena a vyslána na pů-vodní místo určení, k planetě Port Gurrad, kde měla její posádka rozšířit falešnou nákazu.

Plán se zdařil. Ze strachu z hypernákazy opustily Bestie svůj opěrný bod a prchli na palubě kuželové lodi. Speciálně vybavený space jet jim však byl v patách, aby nalezl hlavní stan Ulebů. Komandu se podařilo zničit časové pole a lodě flotily mohou zaútočit na SYSTÉM 13 MĚSÍCŮ...


20. srpna 2437 dorazí do systému Market silné strukturální otřesy a způsobí silné zpustošení povrchu planety Port Gurrad1). Zatímco je 10000 Gurradů evakuováno, aktivuje se obrovský transmiter Ulebů. Space-jet s Atlanem, Tako Kakutou, doktorem Armondem Bysispherem a Icho Tolotem na palubě je zachycen tažným polem a přemístěn na planetu Atlas, kde se jim podaří navázat kontakt s Roiem Dantonem a ostatními z jeho skupiny. Dříve než space jet stačí opustit Atlas, zahalí energetické stanice na třinácti měsících planetu do paratronového štítu. Jet je sice Uleby sestřelen, ale s pomocí teleportérů se terranské komando dostane na měsíc Ulif I, obytný svět Ulifů.

Koncem 21. srpna dorazí CREST V se čtyřiceti konvojovými loděmi do systému Enemy a druhého dne se pod velením Reginalda Bulla shromáždí 30000 lodí Solární flotily před paratronovým štítem, který je díky antistrukturálnímu pólování nedobytný i pro protipolové zářiče.

Na Ulifu I narazí Atlan, Gucky a Kakuta na modré, veverkovité Gohky. Bytosti s žabíma očima, kulatou hlavou, které pomocí ušních křídel dokážou nemotorně létat, a kterých na Ulifu I žije osm milionů, se už desetitisíce let starají jako vnitropolitiční poradci o to, že osm tisíc agresivních a individualistických Ulebů může na jejich měsíci mírumilovně koexistovat. Atlan ale Gohka Jacka poučí o skutečné povaze jeho pánů. Když se Guckymu podaří odpálit energetickou stanici na Ulebu I, vznikne v paratronovém štítu strukturální trhlina, skrze kterou dovnitř dokáže proniknout major Kinsing Rachley s lehkým křižníkem LABORA. Loď odveze ztroskotané z Atlasova měsíce do bezpečí, dříve než se paratronový štít opět uzavře.