Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 395
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 395
Název:Hypernákaza
(Die Hyperseuche)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:14. března 1969
Vydáno v češtině:přeloženo (Tyric)
Čas děje: 2437
Letí s lodí mrtvých - a objeví vesmírný trh s otroky
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor a zakladatel Solárního impéria lidstva.

Icho Tolot – Haluťan přiváží novinky.

Poručík Ken Parmenter – Druhý astrogátor lodi SCENDALA.

Atlan – Lord admirál vede akci s minimální šancí na úspěch.

Paladin – Atlanův průvodce.

John Marshall – Atlanův průvodce.

Tako Kakuta – Atlanův průvodce.

Tronar Woolver – Atlanův průvodce.

Doktor Armond Bysiphere – Atlanův průvodce.

Doktor Jean Beriot – Atlanův průvodce.

Melbar Kasom – Atlanův průvodce.

Na Zemi a ostatních světech Solárního impéria se píše začátek srpna roku 2437. Události poslední doby jednoznačně ukázaly, že pokud chce lidstvo uhájit svou existenci, nelze už dále odkládat střetnutí s První vibrační mocí. Každý den klidu, který Pozemšťané svému nesmiřitelnému protivníkovi dají, může vést k zániku lidstva.

Ale mají Perry Rhodan a jeho lidé vůbec reálnou šanci proti hrozivému nepříteli, jemuž stojí v cestě? Jak mají Pozemšťané zničit Vibrační moc, když ani neví, kde vlastně sídlí?

Let CRESTU V do centra Malého Magellenova mračna a k líhňové planetě Baramů přinesl alespoň nějaké odpovědi, málem však skončil katastrofou, když se většina posádky změnila v „Zelené přízraky“. Naštěstí se podařilo navrátit postižené do původního stavu.

Nakonec to nebyl CREST V, kdo narazil na důležitou stopu, nýbrž SCENDALA, jedna z průzkumných lodí Solární říše. Objevila poničenou baramskou loď a na ní mrtvou Bestii. Nyní má být plavidlo opraveno a vysláno k původnímu cíly cesty, aby zde rozšířilo HYPERNÁKAZU...


Na pokyn Perryho Rhodana je v oficiální terminologii slovo »Bestie« nahrazeno neutrálně znějícím výrazem »Uleb«. 30. července 2437 dorazí záchranná loď FBT-223 se 180 metrů širokým a 60 metrů vysokým vrakem baramské kosmické lodi do severního sektoru galaxie. Zatímco je disková loď rekonstruována, dorazí 6. srpna 2437 do CRESTU V Icho Tolot a sděluje nové poznatky ze starého archivu planety Halut:

Když před 70‘000 lety hrozilo, že s Okefenoky prohrají1), opustilo 800‘000 Bestií M 87. 200‘000 se jich s dimenzotransičním pohonem dostalo do centra Mléčné dráhy. Z obavy ze svých stvořitelů opustili okamžitě oblast galaktického centra a usídlili se ve Velkém Magellanově mračnu. O deset tisíc let později začali Bestie s novými genetickými experimenty, ze kterých vzešel nový typ Bestií, takzvaní Ulebové. Jejich těla byla větší než u původního druhu a nazelenale se leskla. Nové Bestie, které se stáhly do Malého Magellanova mračna, ovládali všechny ostatní Bestie v Magellanových mračnech, byly inteligentnější a agresivnější než jejich předchůdci a kromě toho byly schopné přenést svou hmotu do těla jiných inteligencí. Ulebové byli inteligentní, ale neplodní. Prosté Bestie je uctívaly jako božské bytosti. Z poznatku, že Lemurové v Mléčné dráze provádějí časové experimenty, si Ulebové vyvinuli psychotický strach, že by Okefenokové mohli pomocí časového paradoxu zrušit vznik prvních Bestií a vymazat tak všechny jejich potomky. Proto byla vyslána trestná expedice 300 milionů Bestií, které sice rozbily říši Lemurů, nakonec ale přeživším podlehli a usadili se na planetě Halut2). V nové sérii pokusů vytvořili vládci Malého Magellanova mračna jako Časové policisty třetí typ Bestií, Dvojkondiční. Měli velikost a sílu Ulebů, ale ne jejich samostatnost. Ve vzpomínce na experimenty Okefenoků3) vytvořili Ulebové nakonec Dolany. Protože Lemurové a jejich potomci se ale naučili zaclonit časové transmitery, nevšimli si Časoví policisté časových experimentů v Andromedě4).

Tolot si je jistý, že Bestie objevená lodí SCENDALA byla příslušníkem První vibrační moci.

CREST V a padesát konvojových lodí pod velením generála Emse Kastoriho odveze opravenou baramskou loď 10. srpna do blízkosti jejího původního cíle v materiálním mostu mezi Magellanovými mračny. Zatímco Julian Tifflor s flotilou současně pronikne k líhňové planetě Baykalob5), odstartuje disk 13. srpna pod Atlanovým vedením s Johnem Marshallem, Tako Kakutou, Rasem Čubajem, dvojčaty Woolverovými, doktorem Armondem Bysispherem, doktorem Jeanem Beriotem, Melbarem Kasomem, Ichem Tolotem, Paladinem a dalšími Pozemšťany na palubě, a dorazí do systému narudležlutého slunce k planetě Port Gurrad, na který Ulebové přiváželi Gurrady, které měli v úmyslu převzít. Protože Tolot zjistil, že První vibrační moc kdysi vyvinula hyperzářivé sérum, aby mohla kontrolovat nejisté poddané, vyvolá akční komando dojem, že v baramské lodi nalezený Uleb zemřel na tento virus. Zdánlivá hrozba z nákazy V-látkou vyvolá u Ulebů v Port Gurrad takovou paniku, že ukvapeně odstartují v kuželovité lodi. Bombu, kterou zde nechají, se podaří zneškodnit, ale solární lodě simulují ke zmatení Ulebů svými transformačními děly explozi planety.

Dvojčata Woolverové se vrací do CRESTU V a sledují unikající loď s Guckym, Roiem Dantonem, šéfmatematikem Josefem Lieberem a majorem Pandarem Runetem ve space-jetu6).