Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 379
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 379
Název:Brána do pekel
(Das Tor zur Hölle)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Cesta k záchranné centrále se stane bojištěm - miliony protivníků hlídá cestu do nitra metanové planety
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se vydává na cestu k záchranné centrále stavitelů OLD MANA

Major Kolmar Wynn - velitel bojové skupiny z CRESTU V

Kapitán Sy Laffitte, poručík Bannister »Opal« Flagg, poručík Eys Mendell, poručík Jem Fuquah a desátník Pie Bonmarchall - pětice mužů patřící do skupiny majora Wynna

Major Gus Barnard - hlas z minulosti

Natrin Koczon - poslední muž ze »Sálu zachování«

Perry Rhodan s CRESTEM V přistane v soustavě Scorch na pusté planetě a sestoupí do podzemí, aby našel tajnou lemurskou zbraň, kterou Lemuři kdysi použili proti Haluťanům. Podří se mu najít lemurskou podzemní základnu, ale je obklíčená zmutovaným Maahky...


Kapitán Sy Laffitte z astronomického oddělení CRESTU V zjistí, že mezi Trobosem a Scorcherem chybí jedna planeta.

Když je CREST V 25. prosince 2436 znenadání ostřelován, varuje hlas Guse Barnarda, prvního technického důstojníka DINO III1), hyperkomem před nepřítelem obsazenou obranou pevností a zmiňuje záchrannou centrálu. Perry Rhodan se pokusí k této centrále doletět se shifty, je ale napaden přesilou mutovaných Maahků, kteří lemurskou základnu obléhají. Teprve když major Kolmar Wynn se svými muži, ke kterým patří Kapitán Sy Laffitte, poručík Bannister »Opal« Flagg, poručík Eys Mendell, poručík Jem Fuquah a desátník Pie Bonmarchall, proniknou do podzemního města Maahků a tam odstraní dýchači metanu přeprogramovaného lemurského kontrolního robota, uvolní se cesta k záchranné stanici. Vedle mozku Barnarda se zde nachází sto lemurských vědců, kteří jsou v »Sálu zachování« zakonzervováni ve formě sloupovitých, stacionárních hyperpolí. Pozemšťané spustí proces opětovného probuzení, ze kterého se ale jen Natrin Koczon materializuje jako kompletní člověk, přičemž ostatní se objeví jako groteskně deformované fragmenty.

Koczon vypráví, že se lemurský Tamrat Scimor při útoku Haluťanů před 50‘000 lety se dvěma miliony vysoce vzdělaných Lemurů, zejména vědců, stáhl do výzkumné stanice na tehdejší třetí planetě systému Scorch, kde už před halutskou ofenzívou zřídil tajnou organizaci odporu proti centrální vládě. Lemurští vědci zde vyvinuli protipolové zářiče2), které jako zdroj energie potřebovali Eclisse z planety Satyat3). Jedna z lemurských výprav na Satyat objevila havarovanou GOOD HOPE a její posádku odvezla na Scimorovu planetu, kde se Pozemšťané usídlili. Byly objeveny formovací zářiče4), s jejichž pomocí se Lemurům ze systému Scorch podařilo Haluťany definitivně smířit. Na přání Guse Barnarda měli Lemurové v období dvaceti tisíc let postavit OLD MAN a po dalších dvaceti tisících letech ho poslat na dilatační let, aby podpořili Pozemšťany v boji s »Mistry ostrovů«. O půl roku později byla Scimorova planeta napadena flotilou Maahků a zničena. Jen šedesáti tisícům Lemurů se podařilo s Barnardovým mozkem uniknout na Scorcher. Aby se ochránili, udělali z planety Trobos past, zatímco její faunu geneticky změnili a z planety tak udělali smrtící pekelnou džungli. V průběhu následujících tisíciletí se ale potomci dvou set na Scorcheru nouzově přistanuvších Maahků tak rozmnožili, že začali být nebezpečím pro lemurskou základnu a začali stanici krok za krokem dobývat. Nakonec bylo na živu už jen dvě stě Lemurů, ze kterých se polovina rozhodla přejít do stavu suspenze.

Koczon nakonec navrhuje pomocí cesty časem zničit onu loď Maahků, která po bitvě o planetu Scimor unikla a přistála na Scorcheru, a tak jednou pro vždy odstranit maahkský problém na nynější třetí planetě. Ačkoliv je to jediná cesta, jak se dostat z obklíčení dýchačů metanu, obává se Rhodan tak vytvořeného časového paradoxu.