Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 380
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 380
Název:Časové komando
(Das Zeitkommando)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436 / 7682 př.n.l.
Z roku 2436 do roku 7682 před Kristem - udělají velký časový skok, aby získali dědictví Lemurů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor podnikne cestu do roku 7682 před Kristem

Tako Kakuta a André Noir - členové Sboru mutantů

Gucky - myšob je degradován na »opičku«

Natrin Koczon - poslední Lemur z planety Scorcher

Major Pandar Runete - velitel KC-11

Nayn Ichtrac - časový vědec přijme návštěvu z budoucnosti

Asi Movogt - asistent a důvěrník Ichtraca

Iza Hosessos - vojenský velitel záchranné stanice

Píše se prosinec rok u 2436. Perry Rhodan dál pátrá po zbrani, která by Pozemšťanům mohla pomoci v boji proti nesmiřitelným Dvojkondičním. V soustavě, kde před mnoha tisíciletími vznikl obří robot OLD MAN, však na Pozemšťany čeká celá řada nebezpečí a nepříjemných překvapení. A když se Perry Rhodan se silným doprovodným komandem nakonec rozhodne proniknout do nitra planety Scorcher, aby se dostal do záchranné centrály starých Lemurů, dojde ke katastrofě. Mocný nepřítel, který planetu ovládá, Pozemšťany v centrále obklíčí, a Rhodanovi a jeho lidem se nabízí poute jediná, pochybná alternativa, nechtějí-li nečinně čekat na smrt: je třeba vyslat ČASOVÉ KOMANDO...


S korvetou KC-11 se major Pandar Runete vydá ke Sluneční soustavě, aby Zemi informoval o poznatcích získaných na Scorcheru a přivezl pomoc.

Po delším čase na rozmyšlenou přistoupí Perry Rhodan na požadavek transmisního fyzika Natrina Koczona. S časovým transmiterem, který zkonstruoval geniální lemurský časový vědec Nayn Ichtrac před asi deseti tisíci lety a jehož energetická echa upozornila Maahky na systém Scorch, odcestuje Velký administrátor společně s Koczonem, Guckym, Tako Kakutou a André Noirem 27. prosince 2436 do roku 7682 před Kristem. Cestovatelé naváží asi hodinu před útokem Maahků na Scimor kontakt s Ichtracem. Koczon a Pozemšťané nosí fialové róby »Mlčenlivých«, kteří přísluší k vlivnému řádu filozofů z planety Scimor. Gucky se vydává za geneticky pozměněnou opičku neboli Pimpiru. Noir časového vědce, jeho asistenta Asi Movogta a Ratnu (plukovníka) Iza Hosessose, vojenského velitele Scorcheru, vezme pod hypnotickou kontrolu. Dvě stě padesát maahkských lodí, které o několik dnů dříve vyhnali Arkonidané se sektoru Slunce1), zaútočí na Scimor v domnění, že se jedná o arkonidskou kolonii a zničí planetu. Část Lemurů stačí utéct transmitery na Scorcher, a skupina vědců kolem fanatika Regothara, kteří Ichtraca činí zodpovědným za objevení Scimoru, zabije starého časového vědce. Mezitím zničí teleportéři Gucky a Tako Kakuta atomovou bombou 2500 metrů dlouhou černou válcovou loď Maahků, kterou zasáhlo protipólové dělo na jedné planetární trosce a donutilo jí k nouzovému přistání na Scorcheru.

V současnosti zmizí mutovaní Maahkové a jimi zabití Pozemšťané jsou opět na živu. Lemurové ale zůstanou nezvěstní. Jejich civilizace vymizela v průběhu posledních dvou set let.

Časové komando se vrátí zpět. Z Asi Movogta, kterého Rhodan a jeho společníci vzali do nulového pole časového transmiteru, se do přítomnosti dostane ale jen stříbrná sponka. Dříve než zemře, předá buněčným úpadkem trpící Lemur Koczon doktoru Geoffry Abelovi Waringerovi a doktoru Armondu Bysipherovi konstrukční plány protipolového zářiče, formovacího zářiče označovaného jako psychogenní regenerátor a dimenzotransiční pohon pro intergalaktické lety, který se Lemurům dostal do rukou během bojů o Sluneční soustavu. 31. prosince opustí CREST V planetu Scorcher, poté co Rhodan zničí Ichtracův časový transmiter.