Scorch

Astronomická data:
Vzdálenost od Sluneční soustavy:53.411 světelných let
Vzdálenost od soustavy Satys:9000 světelných let
Počet planet:4

Rudé slunce Scorch se nachází v Eastside Mléčné dráhy a je vzdáleno 53.411 světelných let od Slunce. Scorch je vzdálený asi 9000 světelných let od soustavy Satys.

Slunce mělo zpočátku čtyři planety, číslo tři bylo kompletně zničeno v roce 7682 před Kristem.

Planeta číslo jedna se jmenuje Logher a je to bezvýznamné, žhavé těleso bez atmosféry, které se jednoho dne zřítí do slunce Scorch.

Planeta číslo dvě se nazývala Trobos. Byla asi tak velká jako Země (0.98 g, doba rotace 20.3 hodiny, střední teplota 48 stupňů Celsia) a měla kyslíkovou atmosféru. Planeta byla obývána Walkery. Aby unikli jedovaté flóře a zvířatům planetární džungle, přečnívali jejich trychtýřovité stavby dalece přes hustou clonu mraků a dali se také dobře rozpoznat z vesmíru. Planeta byla Lemury změněna na obrovskou past, která CREST V teleportovala na sousední planetu Scorcher.

Scimor byla planeta číslo tři. Na této planetě před 50.000 lety vyvinuli lemurští uprchlíci protipolové zářiče a psychogenní regenerátory, se kterými se dali porazit a uklidnit Bestie. Uprchlické obyvatelstvo vymřelo. Když se major Gus Barnard a jeho muži s GOOD HOPE dostali do minulosti a po svém ztroskotání na Satayatu se dostali na planetu Scimor, pracovala technická zařízení ještě bezvadně. Protože jejich návrat do současnosti nebyl možný, začali s pomocí techniky na Scimoru se stavbou obřího robota OLD MANA. 12. března 7682 před Kristem, během války proti Arkonidanům, byla planeta zničena flotilou Maahků.

Čtvrtá planeta Scorcher (protože byl Scimor zničen, je nyní třetí) je obří planeta o průměru 143.614 kilometrů. Na této planetě nalezl Perry Rhodan ještě žijící Lemury. V jejich ochraně se nacházel mozek Guse Barnarda, který uměle drželi na živu. S pomocí časového transmiteru proniknul Rhodan do minulosti a zabránil Maahkům, kteří ztroskotali na Scorcheru, aby poškodili Lemurskou stanici.

Aktuální data:
1.8.2021
1566 před NGL
36. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459427.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!