Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 381
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 381
Název:Operace Jižní moře
(Unternehmen Südsee)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Vesmírný velitel pozná smrtelné nebezpečí ležící v hlubinách moře - zasáhne, aby zachránil Zemi
Hlavní postavy románu:

Vivier Bontainer - Perrry Rhodanův zachránce vysílá nouzové volání

Arsali Bontainer - její líbánky jsou citlivě narušeny

Noel Minth-Kisilan - miliardář pořádá párty

Guriman Halsterby - kapitán podmořské jachty POSEIDON

Major Čil Noukercen - velitel ztracené explorerské lodi

Perry Rhodan - Velký administrátor osobně zasahuje, když Zemi hrozí nebezpečí

Bontainer je pozván jako čestný host na zábavní výlet podmořskou jachtou milionáře Kisilana aniž tuší, že starý muž chce prožít ještě jedno dobrodružství. Avšak podmořské dobrodružství se mění v zápas o záchranu planety Země, protože agenti Dvojkondičních už připravili nálož, která planetu roztrhá. Zbývá ji přivést k výbuchu...


Vivier Bontainer1) a jeho žena Arsali2), kteří se 15. ledna 2437 vzali, tráví líbánky v rozsáhlém podmořském letovisku, které je postaveno u vulkanického soklu pacifického ostrova Mangareva a Timoe.

Během plavby s ponorkou POSEIDON objeví Bontainer 10. února ve čtyřtisícmetrové hloubce lemurské město. Krátce na to je loď napadena. 46 lidí na palubě stačí vyslat volání o pomoc, než je členové posádky EX-7436, kteří zmizeli v květnu minulého roku ve Velkém Magellanově mračnu a nyní nosí Symboflexní partnery3), odnesou do lemurské stanice. Tam se vedle dvou Dvojkondičních nachází také tři Akonané a dva Antiové. Pět agentů Condose Vasacu4) se ještě před dolanskými útoky pod velením akonského hyperfyzika Shairona Kasha propašovalo na Zemi a uvedlo do provozu obří transmiter lemurské stanice. Třicet dva Časovou policií zotročených žen a mužů z exploreru bylo během útoku Dolanů 14. listopadu 2436 přeneseno na Zemi tímto transmiterem, aby obsluhovali lemurská zařízení. Condos Vasac má v úmyslu do hluboké šachty spustit bojové hlavice 5000 těžkých vesmírných torpéd a poškodit oblast mezi zemskou kůrou a magmatem a Zemi tak zničit.

Bontainer a Guriman Halsterby, kapitán POSEIDONU, se osvobodí. Když na sebe upozorní transmiterovými impulzy, proniknou do stanice teleportéři s Paladinem. Dvojkondiční, Akonané a Antiové jsou zabiti, zmanipulovaní Pozemšťané přemoženi a bojové hlavice zajištěny5).