Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 382
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 382
Název:Planeta rozvalin
(Planet der Ruinen)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Muži z lodi Svobodných obchodníků FRANCIS DRAKE - opustí Mléčnou dráhu a narazí na neznámou moc
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - král svobodných obchodníků a syn Perryho Rhodana

Šlechtic Rasto Hims - první důstojník lodi FRANCIS DRAKE

Ontioch Anaheim a Barstow Hinshaw - dva prostředí přizpůsobení s »novou« krví v žilách

Šlechtic Tusin Randta - třetí důstojník FRANCISE DRAKEA

Jarq - červ z Ojtray

Jokay Homm - Jarqův pečovatel

Canoga - obyvatel planety ruin Sherrano

Loď Svobodných obchodníků vlétá do Malého Magellanova mračna a její přístroje zachytí neznámé hyperimpulsy. Po nalezení jejich zdroje se na neznámou planetu vydává Roi Danton a paraplantové, kteří mají být poprvé nasazeni do akce...


Sledujíc stopu osmi zmizelých explorerských lodí odlétá FRANCIS DRAKE 12. února 2437 do 13000 světelných let velkého Malého Magellanova mračna. Král Svobodných obchodníků Roi Danton, který se svou lodí 16. prosince 2436 vyrazil z Mléčné dráhy, nejdříve na jednom z hlavních světů Gurradů ve Velkém Magellanově mračnu zjišťoval, proč lví lidé v zoufalém boji proti Perliánů nikdy nezkusili prchnout do jen 16000 světelných let vzdálené sousední mlhoviny, a při tom se dozví, že se už po staletí žádná gurradská loď z Malého Magellanova mračna nevrátila. Na palubě FRANCISE DRAKEA se nachází Epsalan Ontioch Anaheim, Ertrusan Barstow Hinshaw a tři další paraplanti, kterým Aras Gronkkor celou krev vyměnil za biofizikální extrakt tukové rostliny Bra. Experimentu ale hrozí ztroskotání, když se u plazmatického symbionta stejně tak ošetřeného červa Jarqa ukáží příznaky degenerace.

Rádiový signál zavede FRANCIS DRAKE do systému žlutého slunce Anchorage. Povrch Sherrano, druhé planety, je pokryt ruinami atomové války, mezi kterými kočují Hobnobové, 1.5 metru vysocí humanoidní domorodci s vysušenými těly, nápadnýma talířovýma ušima a odklápěcími ústy. S malým pozemním komandem, ke kterému vedle třetího důstojníka šlechtice Tusina Randty, patří také paraplanti Anaheim a Hinshaw, červ Ojtray a jeho pharrandanský pečovatel Jokay Homm, se Roi Danton dostane do rozsáhlého podzemního zařízení, ve kterém Svobodné obchodníky napadnou létající roboti. Homm a Jarq zemřou, zatímco ostatním se s námahou podaří uniknout. Přitom se zjistí, že příčinou poškození Jarqova symbionta byl nedostatek vápníku. Když se Danton a jeho společníci s Hobnobem Canogou chtějí ve space-jetu vrátit k FRANCISI DRAKEOVI, vynoří se v systému Anchorage tři kónické kosmické lodě o výšce sedmi set metrů a průměru tisíc dvě stě metrů. Ukáže se, že systém Anchorage a zejména Sherrano představuje skrytou past pro cizí kosmické lodě. Podzemní dělová stanoviště začnou ostřelovat FRANCISE DRAKEA, který přiletěl na pomoc svému space-jetu. Hořící kosmická loď Svobodných obchodníků unikne do volného kosmu, zatímco space-jet je tažným paprskem vtažen do jedné z cizích lodí1).