Perry Rhodan 384 (Česká obálka) Perry Rhodan 384 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 384
Název:Svět neviditelných
(Die Welt der Unsichtbaren)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Mor na palubě FRANCISE DRAKEA - los rozhoduje, kdo smí žít dál
Hlavní postavy románu:

Roi Danton - Král Svobodných obchodníků a velitel FRANCISE DRAKEA

Oro Masut - osobní strážce Roie Dantona

Rasto Hims - 1. důstojník FRANCISE DRAKEA

Doktor Ereget Hamory - šéflékař FRANCISE DRAKEA

Hakkats Sharet - velitel gurradské stráže

Ibani Galoa a Afar Mossi - důstojníci FRANCISE DRAKEA

Figaro - vesele zpívající Fokuraiec

Na Zemi a dalších planetách Solárního impéria se píše polovina února roku 2437. Perry Rhodan se zdržuje ve Sluneční soustavě a na Zemi a kolem ní panuje mír. Jeho syn, jehož většina Pozemšťanů zná pouze pod pseudonymem Roi Danton, se nenechal zadržet, a vydal se na expedici do Malého Magellanova mračna. I přes všechna bezpečnostní opatření se však jeho speciální vesmírná loď FRANCIS DRAKE chytila do pasti, kterou jí nastražili neznámí místní vládci. Roi Danton a jeho muži se ocitnou v moci nepřítele, který je odveze na vězeňskou planetu Prison II, a nechá na pospas osudu. Posádka musí tvrdě bojovat o přežití, což není vůbec jednoduché - zdá se totiž, že planeta, na níž se ocitli, je SVĚT NEVIDITELNÝCH....


Na palubě kuželovité lodi narazí Roi Danton a jeho společníci1) na Gurrady, kteří Svobodné obchodníky donutí vzdát se lodi. Danton vyšle šlechtici Rasto Himsovi kódové slovo »Zatmění slunce«, podle kterého se velitel postará o to, že žádné tajemství Solárního impéria nepadne do rukou cizincům.

Gurradové odtáhnou FRANCISE DRAKEA k jako Mars veliké druhé planetě žlutého slunce Prison, zničí nejdůležitější technická zařízení lodi a nechají tam Svobodné obchodníky svému osudu. Přehlédnou přitom hyperrádiový vysílač, který muži z posádky pečlivě rozebrali a ukryli. Při srážce s jedním robotem se ukáže, že cizí Gurradové mají podivuhodnou hmotnost přes dva tisíce kilogramů.

Brzy po startu kuželové lodi onemocní mnoho Svobodných obchodníků na explozivní krevní mor, se kterým je Gurradové tajně infikovali. Ukáže se, že paraplanti jsou vůči nákaze imunní. Protože extraktu z Bra zbývá jen pro devadesát osm osob, musí rozhodnout los, kdo mezi 104 zdravými bude ošetřením plazmatickým symbiontem zachráněn.

Když je o něco později také u Hobnoba Canogy1) zjištěna hmotnost dvou tisíc kilogramů a krátce na to je nalezeno jeho bezduché tělo, zatímco právě zemřelý vysokoenergetický technik Amsim Kirataka neočekávaně s velikou hmotností žije dále, poznají Svobodní obchodníci, že se mezi nimi nachází cizí bytosti, které mohou přebírat cizí těla, přitom si ale s sebou berou svou vlastní tělesnou hmotnost. Kiritaka je zastřelen, ale »přejímatel« stačí uniknout.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál