Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 385
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 385
Název:Poslední z FRANCISE DRAKEA
(Die Letzten von der FRANCIS DRAKE)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1969
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2437
Roi Danton a jeho lidé na vězeňském světě - a smrt je jejich společníkem
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor jde na jisto

Burdsal Kurohara - netrpělivý Ertrusan

Roi Danton - král Svobodných obchodníků a Perry Rhodanův syn

Ontioch Anaheim, Barstow Hinshaw, Rasto Hims a Ereget Hamory - paraplanti z FRANCISE DRAKEA

Ith, Reaucouer a Mantor - tři lidé, ze kterých se stanou cizinci

Gucky - myšob operuje jako myšlenkový špión

Roi Danton přecenil své síly a jeho jedinečná loď padla do léčky neznámých cizinců stejně jako osm pozemských lodí před ní. Byla donucena k přistáni na planetě Prison II, kde byla cizinci skoro zničena. Zároveň mezi posádkou vypukla epidemie krevního moru. Z devíti set mužů zbylo necelých sedmdesát, kteří se pokusili o únik. I to však zjevně nepřítel naplánoval. Nikdo nevěděl proč...


Na Prison II se u pozemských paraplantů začíná projevovat nedostatek výživy. Jen plophosský lékař doktor Ereget Hamory, Roi Danton (jehož matka je Plophosanka), pět Supertěžkých a dalších jedenáct mužů není postiženo. 18. března 2437 je u zbývajících 53 přeživších nahrazen plasmabiont znovu krví. Pozitronická analýza situace udává, že Pseudogurradi, jak se cizincům mezitím říká, se pomocí explozivního krevního moru pokouší selektovat imunní lidi, s jejichž pomocí chtějí infiltrovat Solární impérium. Zatímco se ostatní paraplanti pokouší zprovoznit jednu korvetu FRANCISE DRAKEA, pronikne Roi Danton s deseti muži do džungle, aby obstarali potravu. Přitom je Oro Masut napaden cizincem, který se skrývá v těle obrovské žáby a pokusí se ho převzít. Ertrusana ale zachrání to, že je Paraplant. Následně jsou ale opakovaně přebíráni Svobodní obchodníci, podaří se je ale podle hmotnosti poznat a zabít.

Když Svobodní obchodníci korvetu FD-8 jako návnadu nechají prázdnou odstartovat z vraku FRANCISE DRAKEA, cizinci jí sestřelí. Přistane loď Pseudogurradů a přemůže šedesát devět přeživších Svobodných obchodníků. V rozhovoru se šlechticem Rasto Himsem přirovná Oro Masut nápadnou hmotnost Pseudogurradů k Haluťanům a Dvojkondičním.