Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Dvojkondiční
hledat

Dvojkondiční byli páteří Časové policie. Proto jim Terranci říkali Strážci času nebo také Vibrační strážci. Jako celek tvořili Dvojkondiční Druhou vibrační moc.

Vzhled

Postavou a schopnostmi zcela odpovídali Haluťanům, avšak Dvojkondiční byli s výškou přes čtyři metry poněkud větší a jejich pokožka měla sytě černou barvu. Přizpůsobeni byli – v rozporu s Haluťany – na gravitaci 4,1 gravu.

Podstatný rozdíl spočíval v polointeligentním symbiontovi, který se jako tlustá klobása vinul od ramene k rameni kolem zadní části hlavy Strážců času.

S pomocí tohoto symboflexního partnera mohli Dvojkondiční vidět desetinu sekundy do budoucnosti. Později vyšlo najevo, že symboflexní partner vynucuje sugestivními impulzy loajalitou Vibračních strážců.

Dějiny

Druhá vibrační moc byla také známa pod jmény Časová policie či Strážci času. Tuto organizaci stvořili Ulebové, potomci Bestií, vyhnaných z galaxie M 87. Ulebové se nesmírně obávali cestování časem, neboť by je touto cestou mohli jejich dávní stvořitelé a pozdější protivníci - Budovatelé centra - vymazat z historie. Ulebové proto ze zbylých Bestií vypěstovali Dvojkondiční a nasadili je coby dozor, který měl zabránit jakémkoli pokusům se stroji času. Provinilci byli potrestáni s neobyčejnou krutostí, mnohdy vyhlazením celé civilizace (takový osud postihl mimo jiné Gurrady).

Deset tisíc Dvojkondičních sídlilo v takzvaných paraarzenálech, zakotvených v hyperprostoru. Bylo to jejich bezpečné útočiště, v němž kotvili Dolani, živoucí kosmické lodi Druhé vibrační moci. Později vyšlo najevo, že Dvojkondiční jsou ovládáni svými symbionty, kteří jim seděli na temeni a umožňovali jim vidět zlomek vteřiny do budoucnosti.

Dolani i Dvojkondiční byli zničeni během války se Solárním impériem. Jejich poslední flotily byla zcela vyhlazena Pozemšťany a Haluťany za bitvy ve Sluneční soustavě roku 2437. Později byli Budovateli centra nalezeny a zničeny i arzenály Dvojkondičních. To byl konec Druhé vibrační moci a jejich svévolné policejní služby.

Známí Dvojkondiční

  • Tro Khon
  • Aser Kin
  • Rels Kor; jeden ze šesti Dvokondičních, kteří na rozkaz Tro Khona přistáli na stanici OLD MAN, později zahynul při prvním nasazení přístrojem FpF modifikovaných transformačních kanónů.
  • Terek Than; jeden z osmi Dvokondičních, kterým se při prvním dolanském útoku na Sluneční soustavu podařilo přistát na Zemi. Krátce nato tohoto Strážce času usmrtil Paladin.