Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Aser Kin
hledat
Informace o postavě:
Národ:Dvojkondiční
Tituly:Strážce času
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 326: Gucky a Golem
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 334: V arzenálu gigantů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Aser Kin byl jedním z Dvojkondičních, kteří z pověření První vibrační moci zajali OLD MANA.

Vzhled

Byl vysoký 4,10 metru.

Charakteristika

Jako Dvojkondiční byl ovládán svým symboflexním partnerem, jeho skutečný charakter je proto obtížné posoudit. Během krátké doby, která uplynula mezi odstraněním symbionta a Aser Kinovou smrtí, byl však velmi ochotný spolupracovat a snažil se podnítit Terrance, aby zachránili také jeho druhy.

Dějiny

V polovině února 2436 byl OLD MAN na úrovni oběžné dráhy Pluta a zahájil útok na Terru. Neptunův měsíc Triton přitom padl do rukou Dvojkondičních. Skupina lidí, kterou tvořilo sedm kosmických vojáků a dva Oxtorňané Cronot a Perish Mokartové, uprchla do staré lemurské záchranné osady stavitele Einaklose, vybudované na Tritonu.

Aser Kina, jenž náležel do skupiny pronásledovatelů, zajali Oxtorňané a transmiterem ho dopravili do terranského zajetí.

Později se ocitl v přísně střežené cele na Měsíci. Pokus Perishe Mokarta vyslechnout Aser Kina v polovině května 2436 selhal a Oxtorňan utrpěl středně těžká zranění.

Poté, co si Paladin a Jumpy uvědomili, že Dvojkondiční ve smyslu První vibrační moci ovládají jejich symboflexní partneři, pokusili se ještě téhož měsíce vyříznout symbionta Aser Kina, který byl při plném vědomí. Partner však před svým zničením vpravil Kinovi do žil smrtící jed.

Krátce před svou smrtí – a osvobozen od kontroly symbionta – byl Dvojkondiční ochoten spolupracovat s Terranci a prozradil jim důležité informace o časových experimentech na planetě Pigell v soustavě Vega.

Zdroje

PR 332, PR 353, PR 354