Perry Rhodan 353 (Česká obálka) Perry Rhodan 353 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 353
Název:Hnízdo v paraprostoru
(Brutstation im Pararaum)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Halut posílá pomoc - černá loď přiváží komando gigantů do Sluneční soustavy
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Státní maršál Solárního impéria a zástupce Perryho Rhodana

M. Gatšolkev - admirál USO

Perish Mokart - samotný přemožitel OLD MANA

Pinar Alto, Hisso Rillos a Upper Kisca - tři Haluťané, kteří přispěchají na pomoc Pozemšťanům

Fellmer Lloyd - telepat a zaměřovač Sboru mutantů

Cuen Cornyn - major a střelmistr

Nex - záhadný návštěvník z nadřazeného kontinua

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Líhňová stanice v paraprostoru.

Haluťané přinesli ohroženým Pozemšťanům cenný dar - mezidimenzionální katapult, který umožňuje zaútočit na arzenály Dvojkondičních v paraprostoru. Všechno se však nepovede jak by mělo a smíšené komando se zhmotní v líhni symbiontů, kteří na ně po tisících útočí...


V polovině května roku 2436 podnikne plukovník Perish Mokart1) pokus o vyjednávání s Aser Kinem2), musí být ale před běsnícím Dvojkondičním odveden do bezpečí. Jeden ze strážních městských křižníků zprostředkuje poselství, že ve Velkém Magellanově mračnu3) se znovu objevili Perliáni a s velkým úspěchem postupují proti Gurradům.

Současně přivezou Hisso Rillos, Upper Kisca a hyperfyzik Pinar Alto, tři Haluťané, kteří se spojili k puzením hnanému komandu, k OLD MANU dimenzionální katapult, s jehož pomocí se dají vypátrat v hyperprostoru uzavřená tělesa, jako jsou arzenály Časové policie4). Poté co Alto cizí těleso v hyperprostoru zaměří, přemístí katapult Fellmera Lloyda, Perishe Mokarta, střelmistra majora Cuen Cornyna a tři Haluťany do paratronové bubliny. Uvnitř najdou platformu, která slouží k chovu Symboflexních partnerů Dvojkondičních. Komando unikne hypnotickému vlivu symbiontů a útoku housenkovitých robotů. Brzy poté jsou ale nalákáni do pasti a zavřeni do separátní paratronové bubliny. Pomocí manipulace s časem je osvobodí tajuplný Nex, který pobývá v nadřazeném kontinuu.

V hale, ve které Symboflexní partneři vznikají z vajec mučených medúzovitých bytostí, nainstaluje střelmistr Cornyn HHe-Forte bombu, která je podobná Arkonské bombě. Nálož je odpálena a skupina se dimenzionálním katapultem vrátí zpět do svého vesmíru. Symbiontem nakažený Haluťan Upper Kisca vstoupí do aktivního pole katapultu ale příliš pozdě a materializuje se jako explodující energetická koule, která nenahraditelný přístroj zničí5).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál