Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 332
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 332
Název:Boj o Neptunův měsíc
(Kampf um den Neptunmond)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Dva muži z Oxtorne vymyslí plán - a jeden Časový policista je vlákán do pasti
Hlavní postavy románu:

Cronot a Perish Mokartové - dva kosmohistorikové z Oxtorne

Generál Moshe Ifros - vojenský velitel Neptunova měsíce Triton

Piet van Geldern - civilní guvernér Tritonu

Kapitán Arturo Geraldi - velitel pěchoty

Aser Kin - Vibrační strážce a Časový policista

Einaklos - stavitel, jehož práce přečkala tisíciletí

Oxtornští kosmohistorikové Cronot a Perish Mokartové zkoumají na Neptunově měsíci Tritonu staré město Lemurů a objeví přitom společně s kapitánem Arturem Geraldim vedle mumifikované mrtvoly lemurského stavitele Einaklose jako jablko velkou stříbrně se lesknoucí kouli, která obsahuje ducha Lemurů.

Mezitím OLD MAN vypustí patnáct tisíc ultrabitevních lodí a pokračuje směrem k Neptunu. Trpasličí měsíc Nereida, na kterém se nachází terranská stanice, je zničen transformačními bombami. Když se poté Dvojkondiční soustředí na Triton, nařídí státní maršál Reginald Bull odevzdání tohoto Neptunova měsíce, a pět Vibračních strážců obsadí město Tritona. Společně s kapitánem Geraldim a sedmi terranskými vojáky nalákají Cronot Mokart a jeho syn Perish, který byl dříve specialistou USO, časového policistu Aser Kina1) do vnitřku lemurského města a přemůžou ho tam s pomocí tajného zařízení Prvního lidstva. Informují vysílačkou Reginalda Bulla a vyšlou terkonitovými pouty spoutaného Dvojkondičního s lemurským transmiterem k neznámému cíli.

Na útěku před čtyřmi dalšími Vibračními strážci kapitán Geraldi a sedm dalších Terranců zemře. Cronot Mokart a jeho syn se ukryjí s Einaklovou koulí v katakombách lemurského města2).