Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 331
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 331
Název:Povstání lidstva
(Aufstand der Menschheit)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2436
Je mutant a chce sloužit pravdě - jeho odhalení způsobí chaos na Zemi
Hlavní postavy románu:

Croton Manor - »bojovník za světlo a štěstí«

Heiko Anrath - falešný Velký administrátor má být demaskován

Gwydlin Grichert - administrátor kolonie a nepřítel Perryho Rhodana

Setereyns - Grichertův zástupce

Caarn a Jook Ahnquork - členové kosmického zločineckého syndikátu

Reginald Bull, Allan D. Mercant, Julian Tifflor a Mory Abro-Rhodan - setrvávají na Zemi, ačkoliv hrozí povstání lidstva

Mimořádný zmocněnec Solární kontrarozvědky Emilio Alberto Aboyer1) je svědkem, jak malíř a vůdce sekty Croton Manor oznamuje svým přívržencem v terranijském parku Gobi, že lidstvo bylo zklamáno mužem, který se vydává za Perryho Rhodana. Manor je »neidentifikovaně obdařený«, mutant s neznámými parapsychickými schopnostmi. Muž, který je vášnivým ctitelem Rhodana a cítí se být vyvoleným, rozpoznal Heiko Anrathovu dvojí hru, když byl přítomen u jeho prvního výstupu v Solárním parlamentu.

Administrátor Gwydlin Grichert, který spolupracuje s CONDOS VASACEM, podzemní organizací řízenou Akonany a Antii2), vidí šanci, jak v očekávaných nepokojích převzít moc. Aby vládě přivodil špatnou pověst, nechá Manora unést muži oblečenými do uniformy Solární flotily. Generál Nikolay Trestinow může sice eliminovat základnu CONDOS VASACU na Marsu, vůdce sekty ale zmizí. Celosvětově dojde k povstáním a stávkám.

V rámci televizního přenosu prezentuje Grichert 13. února 2436 Manora, jako by ho osvobodil z moci Solární kontrarozvědky, v himalájské osadě Watan. Vůdce sekty vyzve Rhodanova dvojníka, aby se dostavil do Watanu a veřejně vyvrátil jeho tvrzení. Když se Anrath ukáže, objeví se Manor, který Gricherta prokouknul, a odhalí administrátora veřejně jako agenta akonského energetického komanda. Heiko Anrath, označí mutanta za pravého administrátora, než ho zabije Caarn, agent CONDOS VASACU. Teleportér Tako Kakuta přemůže Caarna dříve, než se mu podaří zabít také Anratha. O něco později se na Zemi vrátí klid3).