Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 284
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 284
Název:Útok na Zemi
(Anschlag gegen die Erde)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2405
Lidé přivezou zbraně z hvězd - a mutanti bojují proti neznámým
Hlavní postavy románu:

Miras-Etrin - Mistr ostrovů připravuje nový atentát proti Zemi

Emilio Alberto Aboyer - zvláštní agent Galaktické kontrarozvědky

Krumar Rabkop - 1. řídící mistr planety Rumal

Major Hoan Thin - velitel kurýrního křižníku

Chán z Dallnaru - muž, který postrádá svůj klobouk

John Marshall - šéf sboru mutantů

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Koncem roku 2405 bojuje terranská vláda stále ještě proti následkům krize duplikovaných peněz. Na 3. dubna je svolána galaktická vrcholná konference do Solar-Hall, které se zúčastní vedle 1039 vládnoucích administrátorů Terranci osídlených planet také 228 ministerských předsedů cizích hvězdných národů, a která má pomoci krizi zvládnout.

Mistr ostrovů Miras-Etrin propašuje duply do bezprostředního okolí 96 administrátorů, aby připravili na konferenci atentát. Potají doufá, že v důsledku střetnutí s Terranci by mohl převzít pozici Faktora I v hierarchii Mistrů ostrovů, ve které představuje Faktor IV.

Emilio Alberto Aboyer, který jako agent Galaktické kontrarozvědky operuje na 60‘000 kolonisty obydleném osamělém světě Rumal v systému Malby, doprovází Krumara Rabkoba, prvního řídícího mistra z Rumalu. V zavazadlech Rabkoba objeví fragment zbraně, kterou tam uložila duplikovaná manželka administrátora. Nasazením mutantů se do 29. března podaří objevit dalších 31 částí, které se samočinně spojí ve zbraň. Ta je okamžitě odvezena do vesmíru, ukáže se ale, že je to jen neškodný zdroj ultrazvuku.

Během následujících dnů jsou objeveny části další fragmentální zbraně. 31. března potvrdí matlogička Sintra Mahute-Rontoff, bývalá přítelkyně Aboyera, statistickým vyhodnocením domněnku agenta GalAbu, že obě zbraně mají jen odvrátit pozornost od třetí.