Rumal

Astronomická data:
Sluneční soustava:Malby
Doba rotace:28 h
Průměr:13‘495 km
Gravitace:1.13 g
Maximální teplota:9°C
Obyvatelé planety:
Rumalané

Rumal je druhou planetou hvězdy Malby. Byla kolonizována nouzově ztroskotanými terranskými astronauty a je bohatá na nerosty. Nejdůležitější je vzácná ruda Rumalium, ze které se dají vyrábět odolné slitiny jako například Rumalin.

Rumal je pustá, neúrodná pouštní planeta, na která teplo na rovníku zřídka přesahuje 9°C. Tekoucí voda se na Rumalu nenachází, existuje jen jako led v polárních čepičkách. Jedinou známou rostlinou, která plodí ovoce, je strom Fria. Ořechy stromu sice odporně páchnou a chutnají ohavně, obsahují ale všechny pro lidi potřebné živiny a vitamíny. Všechny ostatní potraviny se musí dovážet a na Rumalu se mohou pěstovat jen v obrovských sklenících a pod neustálou péčí.

Historie

Ve 23. století byla jedna terranská kosmická loď donucena k nouzovému přistání na Rumalu. Potomci astronautů zůstali na Rumalu, protože planeta byla plná nerostného bohatství. V následku odlišných podmínek došlo k mutaci Rumalanů, jejich kultura a mentalita se neustálým bojem o přežití na pustém světě a nedostatkem potravin a energie změnila.

2355

Bývalá kolonie se stává nezávislou.

12. století NGL

Po Monosově éře, během které byl Rumal vylidněn, následuje kolem roku 1150 NGL nová kolonizace planety.

1315 NGL

Kvůli blízkosti ke hvězdokupě Hayok, ve které se shromažďují stále silnější arkonidské síly, jsou planety a měsíce systému Malby, zejména Rumal, Ligou svobodných Pozemšťanů přebudovány na silné vojenské základny. Na Rumalu je založen obrovský kosmodrom s loděnicemi a dalšími výrobními zařízeními. Soustava Malby se stane stanovištěm obrovské flotily LSP, mezi planetami patroluje 4000 strážních platforem.

1331 NGL

Hlavní město Rumalu je Rumalor, ve kterém žijí 4 miliony Rumalanů. Je částečně umístěno v podzemí, nadzemní obytné prostory jsou chráněny energetickým štítem. Na tabulové hoře Arklis se nachází vysoce zabezpečené zařízení, ve kterém byla školena posádka PRAETORIE.

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál