Perry Rhodan 283 (Česká obálka) Perry Rhodan 283 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 283
Název:Útěk z metanové planety
(Flucht vom Giftplaneten)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2405
Žijí uprostřed svých dvojníků – jsou zajatci Mistrů ostrovů
Hlavní postavy románu:

Homer G. Adams, Ravil Strugov, Amsel Weinstein, Koan Hun, Cole Argerty a Jörg Gansson - vězňové jedovaté planety

Miras-Etrin - Mistr ostrovů

Gershwin - Adamsův dvojník

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Homer G. Adams, který je už tři a půl měsíce držen1) Tefrody v bývalé maahkské základně na amoniako-metanovém světě Grahat, druhé planetě jednoho žlutého slunce, se rozhodne utéct se svými spoluvězni Rawilem Strugowem, Amselem Weinsteinem, Koanem Hunem, Colem Argertym a Jörgem Ganssonem, příslušníky administrativní a vojenské špičky Solárního impéria. Podporováni jsou Terranci svými vlastními duplikanty, kteří se bojí, že je Tefrodi zabijí, jakmile se ukážou být zbytečnými.

Generál Strugow se vůči Mistru ostrovů Miras-Etrinovi, veliteli základny, vydává za dupla a navrhne, aby méně výkonného Strugowa dupla na Zemi vyměnil za něj. Miras-Etrin souhlasí. Plán vězňů předpokládá, že po Strugowě startu vybuchne časovaná bomba, aby vězňům umožnila utéct, zatímco generál informuje terranskou flotilu.

Když se Strugow ocitne ve vesmíru, oznámí mu ale Mistr ostrovů, že plán už od začátku prokouknul a zúčastnil se plánu jen pro zábavu. Lineární pohon Strugowy kosmické lodi byl poškozen na jeho rozkaz, a bomba má zabránit, aby Pozemšťan své lidi informoval vysílačkou. Strugow ale najde roznětky a naváže kontakt s křižníkem JOHANNESBURG, který společně s deseti tisíci dalšími lodi křižuje touto oblasti na okraji Mléčné dráhy, kam se Tefrodi pravděpodobně dostávají přes kosmická nádraží Maahků2). Když se Atlan ukáže s IMPERÁTOREM nad Grahatem, jsou už Miras-Etrin a jeho Tefrodi dávno pryč3).

Aktuální data:
22.9.2021
1566 před NGL
8. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459479.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!