Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 277
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 277
Název:Povely z 5. rozměru
(Befehle aus der 5. Dimesion)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1966
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 49.488 př.n.l.
5000 mužů bloudí galaxií – a mrtví pomohou
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria lidstva

Atlan - Lordadmirál a velitel USO

Gucky - myšob je volán ze Země

Don Redhorse - šéf 1. korvetové flotily CRESTU III

Major Gerald Snigert - pomocník z minulosti

Kapitán Finch Eyseman - objevitel DINO III

Rakal a Tronar Woolverové - vlnosprinteři přistanou na »kosmickém nádraží«

Korvety CRESTU III1) objeví dvacet osm Lemury obydlených světů, jejichž obyvatelstva bez újmy přežila halutsko-lemurskou válku. Jedním z nich je Sphinx v Modré soustavě, jehož Tamrat neuposlechl všeobecnou výzvu k útěku a založil tak zárodek akonského národa1). Major Don Redhorse zjišťuje, že Kahalo je obklíčeno 20000 loděmi Haluťanů.

Protože Gucky oznamuje, že byl při akci proti Toser-Banovi2) osobně telepaticky zavolán, odlétá Atlan s myšobem v moskyto-jetu zpět na Zemi. Arkonidan a myšob objeví posádkou DINO III na Gaurisankaru skrytý memovysílač. Jako oprávnění pro přístup požaduje přístroj jméno vojenského šéfa U.S. Space Force v době první pozemské měsíční expedice3). Když Gucky vysloví jméno Leslie Poundera jako kód, otevře se vysílač a předá mu informace o misi a pozici flotilního tenderu DINO III.

CREST prchne před halutským svazem a zamíří k systému slunce E-CK-121288-31, které je nazváno Profus. Na palubě tenderu je nalezena mumifikovaná mrtvola majora Geralda Snigerta a záznam, ve kterém velitel tenderu oznamuje, že Gus Barnard, Rog Fanther a dvacet devět dalších mužů s korvetou, kterou Barnard ve vzpomínce na první terranskou kosmickou loď nazval GOOD HOPE4), odletěli ke dvě stě padesát světelných let vzdálené hvězdě, aby CREST po pěti stech letech potkali v systému Profus. Vlajková loď čeká ale na GOOD HOPE marně5).

Díky novým Kalupovým konvertorům je CREST III nyní schopen doletět do Andromedy přímým letem. 1. září 2404 palubního času startuje ultrabitevní loď společně s flotilním tenderem k první lineární etapě.

25. září přistane CREST III 550000 světelných let od Andromedy na tendru, aby zabudoval tři nové Kalupy. Přitom je 483 světelných let daleko objeveno pět obřích kosmických stanic. Dvojčata Woolverové zjistí, že tato kosmická nádraží byla zřejmě vystavěna v průběhu posledních čtyři sta let Maahky. Z Andromedy pocházející národ dýchačů vodíku byl vyhnán z domova před Haluťany prchajícími Lemury6) a použil nádraží jako mezistanice pro útěk do Mléčné dráhy7). DINO III je opuštěn. Bezprostředně poté dojde k boji se třemi velkými kosmickými loděmi Maahků, ve kterých naleznou smrt nejvýraznější vědci dýchačů metanu. Následkem toho dojde k civilizačnímu úpadku Maahků, kteří se z toho zotaví teprve po 30000 letech.

3. října palubního času dorazí CREST III nakonec do okrajové části Andromedy.