Menu
Technická data:
Posádka:20 osob (až 42)
Struktura:kulovitá s prstencovým zesílením
Průměr:60 metrů
Pohon:impulzní, antigravový, lineární (Waringerův konvertor)
Dolet:800000 světelných let
Ofenzivní výzbroj:
1 transformační dělo (500 GT), menší transformační děla v horní oblasti, impulzní děla ve spodní oblasti
Defenzivní výzbroj:
HD-štít
Zrychlení:max. 800 km/s2 (nebo 1050 km/s2)
Pomocné čluny:space-jet, 4 záchranné čluny

Korvety byly pozemské kulové lodě o průměru 60 metrů. Používaly se většinou jako pomocné čluny u velkých kosmických lodí.

Velení

Velení na korvetě má tradičně korvetní kapitán. Jak v Solární flotile, tak i ve flotile Ligy je jím důstojní v hodnosti vyšší nebo stejné jako nadporučík.

Historie

Po vyvinutí ultrabitevních lodí třídy GALAXIE, počínaje CRESTEM III, byly staré pulce od základu předělané a po roce 2404 zavedeny jako korvety. (V roce 2405 byly palubě CRESTU III stále ještě pulce, které se postupně vyměňovaly za nové korvety)

Hlavním vylepšením byl HD-štít, těžké transformační dělo o síle 500 GT na horním pólu, stálá posádka 20 mužů a napojení jako podpora nosných operačních lodí třídy IMPÉRIUM nebo GALAXIE. 10 korvet se považovalo za malou flotilu pro taktické operace.

Ve flotile Ligy byly některé kontingenty korvet, které nebyly přímo přidruženy jako pomocné čluny k větším jednotkám, označovány jako ultralehké křižníky.

Se zavedením maličkých korvet typu Minor-Globe po konci 12. století NGL (třída KASKAYA) zažíval tento typ kosmických lodí novou expanzi.

Známé korvetní třídy