Perry Rhodan 292 (Česká obálka) Perry Rhodan 292 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 292
Název:Stanice v kosmu
(Der Bahnhof im Weltraum)
Autor:William Voltz
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2405
Objeví prastarou kosmickou stanici – ale jejich loď shoří v atomovém mračnu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Major Don Redhorse - objevitel a dobyvatel staré stanice Maahků

Brazos Surfat, Chard Bradon, Lastafandemenreaos Papageorgiu, Olivier Doutreval a Grek-1 - společníci a spolutrpitelé Dona Redhorseho

Kraterhak Kan Deprok, Rank, Orrak a Bourk - čtyři prominentní obyvatelé »vesmírného nádraží«

Průzkumný křižník FRANKFURT zjišťuje, že obě slunce soustavy Ztracených se spojili v obrovskou novu. Protože při invazi Tefrodů mohli hrát roli stará vesmírná nádraží Maahků, předají Maahkové svým spojenců padesát tisíc let stará poziční data jedné stanice, která má ležet 100‘000 světelných let do Andro-Bety. Třicet eskader začne postupně prohledávat oblasti o velikosti tisíc krát tisíc krát sto světelných let. Jednu z nich vede Don Redhorse s lehkým křižníkem BARCELONA.

Po více než tří dnech narazí nakonec BARCELONA na kosmické nádraží. Jedná se o jedenáct kilometrů široký a tři kilometry tlustý kotouč s centrální kopulí. K platformě je neuspořádaně ukotveno 3000 válcových lodí Maahků. Space-jet, se kterým Redhorse, seržant Brazos Surfat1), kapitán Chard Bradon2), radista Olivier Doutreval2), důstojnický čekatel Lastafandemenreaos Papageorgiu3) a maahkský vedec Grek-1, přiblíží ke stanici, je sestřelen. Současně zničí palebný úder BARCELONU. V kosmickém nádraží narazí Terranci na mrožovité, čtyřnohé a dvojruké Forrily, jejich předky sem nasadili Maahkové jako strážní národ. Zarostlé tváře těchto bytostí disponují dvěma malýma, daleko od sebe stojícíma očima a je zakončena tupým čenichem. Při páření trojpohlavních bytostí musí být přítomen celý otec se žlutou koženinou, matka s červenou kožešinou a fialový poloviční otec.

Terranci se zapletou do střetnutí soupeřících čeledí Forrilů. Aby se dostali do centrály stanice zvané »Velká Waza«, ve které se nachází hypervysílač, musí se Redhorse pro čeleď celého otce Kraterhaka Kana Deproka zúčastnit vražedného souboje v turnaji, ve kterém se na tři periody rozhodne o nadvládě nad Forrily. Když je čejen po několika střetnutí těžce zraněn a zcela vysílen, nastoupí na vlastní přání na jeho místo Brazos Surfat. V boji proti jasně silnějšímu Forrilovi najde seržant smrt. Ačkoliv Redhorse v posledním duelu podlehne vůdci Orrakovi, je nakonec prohlášen za vítěze, protože jeho protivník začal během boje svlékat kůži a tím porušil tabu.

V centrále narazí Redhorse na Greka-1, kterému se mezitím podařilo proniknout do kosmické stanice. Protože kvůli nedostatku vodíku utrpěl poškození mozku a přišel o rozum, přivolá Maahk přes vysílačku CREST III, aby jí zničil. Forrilský kněz Bourk ale objeví Greka-1 dříve než ten může zabít Redhorseho. O něco později vezme CREST III trosečníky na palubu.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!