Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 291
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 291
Název:Most mezi hvězdami
(Brücke zwischen den Sternen)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2405
Chtějí zpět do Mléčné dráhy – jsou poslední, kdo si troufne ke skoku do nejistoty
Hlavní postavy románu:

Tsin Muno - velitel těžkého křižníku HELIPON

Timo Benz - poručík na HELIPONU

Warren Levier a Pulpo Rimak - dva seržanti, kteří doprovázejí poručíka při skoku do nicoty

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Reginald Bull - státní maršál Solárního impéria a velitel Kahala

Vince Foley - plukovník a pobočník státního maršála

Zkáza slunečního šestiúhelníku v Andromedě1) vede ke vzrůstající nestabilitě transmiterového spojení mezi Kahalem a soustavou Ztracených, takže je několik kosmických lodí po skoku transmiterem zcela zdeformováno. Z tohoto důvodu je rozhodnuto stáhnout na Gleamu v mlhovině Andro-Beta umístěnou flotilu až na rezervu tisíce lodí s vysokým doletem ve fázích stability do Mléčné dráhy.

16. srpna 2405 přivede Mory Abro na svět dívku a chlapce2).

Poblíž osamělého slunce na okraji Andro-Beta postihne těžký křižník HELIPON, který funguje jako kurýrní loď mezi Gleamem a soustavou Ztracených, 20. srpna defekt projektorů kalupova pole. Velitel podplukovník Tsin Muno, vydává svou loď vůči Tefrodům, kteří na Solo, jediné planetě systému, mají základnu, za tefrodskou jednotku, která byla Maahky těžce poškozena a předstírá zřícení. Komando Terranců pronikne do základny, aby získalo nové projektory. Úmysl se podaří, protože tefrodská základna disponuje velkým skladem materiálu a generátor dráždivých vln přiměje tefrodské duplikanty dálkovým impulzem k explozi. HELIPON dorazí do Soustavy Ztracených.

Teprve když flotila 15‘000 tefrodských lodí pronikne do soustavy Ztracených, aby jí zničila, je jasné, že Solo představovalo sklad náhradních dílů právě pro tuto operaci. Několik terranských hlídkových lodí v systému nemá žádnou šanci. Tři muži HELIPONU, poručík Timo Benz, seržant Warren Levier a seržant Pulpo Rimak, vletí s trojmístnou stíhačkou do nejistého transmiteru, aby varovali Kahalo. Nestabilita spojení staví muže a jejich loď do jednoho integrálního těla, které po přistání na Kahalu stačí kovovým chapadlem napsat na přistávací plochu varování před invazí a pak zemře.

Transmiterové spojení do Andromedy je kompletně zničené. 25. srpna 2405 dorazí HELIPON, který byl při boji proti Tefrodům téměř zcela zničen, na Gleam a oznamuje o katastrofě v Soustavě ztracených. Tisíc lodí Perryho Rhodana je nyní v Tri-systému odříznuto od návratu do Mléčné dráhy. Atlan vyvine teorii, že Tefrodi dorazili do soustavy Ztracených4) s využitím starých maahských kosmických nádraží3).