Perry Rhodan 288 (Česká obálka) Perry Rhodan 288 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 288
Název:Sluneční inferno
(Das Sonneninferno)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2405
Vytvoří Antislunce – a zničí cestu mezi hvězdami
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál dostane květiny

Julian Tifflor - Solární maršál má něco proti čestným salvám

Melbar Kasom - »důležitý« a »hladový« specialista USO

Grek-1 - velitel Maahků

Miras-Etrin, Proht-Meyhet a Trinar-Molat - trojice Mistrů ostrovů

Cart Rudo - velitel CRESTU III

1. července 2405 je Atlan, který společně s Grekem-1 dorazí na Gleam, nadšeně přijat. V dodatečné klauzuli k mírové smlouvě požadují Maahkové zničení slunečního šestiúhelníkového transmiteru v Andromedě. Operaci připravují lidé a dýchači metanu společně. 3. července vyrazí terranská flotila z Gleamu k Andromedě. Místo ní zůstane deset tisíc lodí Maahků v Tri-systému. Zatímco svazy Maahků 9. července zaútočí s velkými ztrátami na šest pro zásobování Tefrodů důležitých průmyslových světů a tak na sebe vážou velkou část duplikantské flotily Mistrů ostrovů, zaútočí deset tisíc solárních lodí proti řídící stanici slunečního transmiteru, která krouží kolem hvězd šestiúhelníku a je chráněna rudým poloprostorovým polem. Velení nad flotilou má solární maršál Julian Tifflor na palubě nové ultrabitevní lodi ROD NYSSEN1).

CREST III doprovází RAWANU pod velením plukovníka Laana Tukesku, 1500 metrů velkou experimentální loď, do které tým profesora Arno Kalupa umístil vyvinutý hyperinmestron. Ozařováním látky inmestronem vznikne Wiezoldův efekt, prudká přeměna hmoty v antihmotu. Fúzními hlavicemi naložená korveta KC-50 je nasměrována k jedné rohové hvězdě slunečního transmiteru, a hyperinmestron promění zažehnutím bojových hlavic vznikající umělé slunce v antislunce. Antihmota a normální hmota se srazí a vzájemně se zničí. Zničení slunečního transmiteru vede k mocným energetickým bouřím v centru Andromedy, kterým v oblasti dvaceti světelných let padne za oběť asi dva tisíce sluncí. RAWANA a CREST III se může ale včas ze smrtící zóny stáhnout2).

Mezitím se čtyři tisíce let od centra Andromedy na tajném místě setkají přeživší Mistři ostrovů Faktor II Trinar-Molat3), Faktor III Proht-Meyhet4) a Faktor IV Miras-Etrin5). Tajemný Faktor I, kterého žádný z ostatních osobně nezná, se rozhovoru zúčastní jen neosobně jako robotský hlas. Dohodne se definitivní odstranění nebezpečí vycházejícího z Terranců a Maahků.

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!