Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 286
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 286
Název:Hon na kouli teleportérů
(Jagd auf die Teleporterkugel)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2405
Neznámý létající objekt pochází z Andromedy - je to loď Slunečních inženýrů
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Gucky - myšob zabrání oslavě narozenin

Miras-Etrin - Mistr ostrovů

Bron Tudd - starý poručík Solární flotily

Baar Lun - poslední Modulan

Miras-Etrin se rádiově spojí se třemi ostatními ještě žijícími Faktory Mistrů ostrovů. Tajemný Faktor I, který se v rozporu s ostatními neukáže osobně, ale nechá se zastupovat symbolem1), požaduje nekompromisní zničení Terranců2).

Díky objevu, že treytská kyselina, produkt v systému Treyt zdomácnělých obřích pavouků, umožňuje rozpoznat duplikované bankovky od pravých, může být zastavena inflace v Solárním impériu. V červnu 2405 se Perry Rhodan rozhodne navázat kontakt s Maahky, kteří v Andromedě stále ještě vedou válku s Tefrody. Skutečnost, že Maahkové upustili od útoku proti terranským základnám v Andro-Betě, je vyhodnocena jako znamení jejich mírové vůle vůči Solárnímu impériu.

Neočekávané objevení osm metrů veliké, chapadly vybavené koule v galaktocentrickém slunečním šestiúhelníkovém transmiteru přinutí CREST III k okamžitému startu na Kahalo. Se space-jetem SJ-22 následuje poručíci Bron Tudd3), Trombsdorf, Ariel a Ische Moghu jakož i Modulan Baar Lun kouli, která se dopředu pohybuje teleportačními skoky. Člun vezme kouli na palubu. Ale i přes společnou snahu Baara Luna a v CRESTU se shromaždivších telekinetů Tama Jokidy, Betty Toufryové a Guckyho, kteří jsou telepaticky podporováni Johnem Marshallem a Fellmerem Lloydem, hypnem André Noirem a sugestorem Kitajem Išibašim, transportuje tajemný objekt space-jet stále blíže ke žhavému světu Fireplace, jediné planetě jednoho velkého rudého slunce. Teleportační kouli opustí tři menší kuličky. Dvě z nich proniknou do atmosféry slunce, třetí vnikne do vraku maahkské lodi a je nakonec teleportéry Guckym, Tako Kakutou a Rasem Čubajem přenesena do CRESTU III.

Koule telepaticky vysvětluje, že patří k národu Slunečních inženýrů z Andromedy, kteří z pověření Lemurů vybudovali »Velké brány«, sluneční transmitery4). Ona a její oba druhové byli z neopatrnosti nasáty transmiterovými silami, když odpojili šest »Velkých matek«. Nakonec opustí kulovitá bytost CREST III teleportací.

Rhodan pozná, že Mistři ostrovů chtějí tyto bezstarostné bytosti nyní přimět k tomu, aby překonali uzávěru galaktocentrického slunečního transmiteru, a opatřit tak přístup armády duplikantů do Mléčné dráhy.