Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Išibaši, Kitaj
hledat

Išibaši, Kitaj

(přesměrováno z: Kitaj Išibaši)
Informace o postavě:
Datum narození:31.12.1945
Místo narození:Japonsko, Asie, Země
Úmrtí:tělesné 2909, 3857 (vstup do ID)
Výška:1.82 m
Národ:Pozemšťané
Popis:vysoký; hubený; vždy skloněný dopředu
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - sugestor, Staromutant
Išibaši, Kitaj
Išibaši, Kitaj
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 13: Pevnost šesti měsíců
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1260: Poslední chronofosílie
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Tento Japonec byl důsledkem ozáření, které proběhlo ještě před jeho narozením, poznamenán pozitivní mutací. Byl to velmi schopný sugestor a telepat. Išibaši byl zakládajícím členem Sboru mutantů. Zpočátku mu byla dopřávána buněčná sprcha, později získal jeden z aktivátorů buněk, které v roce 2326 roztrousil po Galaxii ID a stal se tak relativně nesmrtelným.

Životopis

Mezi lety 2045 a 2047 byl uvolněn ze Sboru mutantů a spolu s dalšími pozemskými specialisty sloužil ve Velkém impériu Arkonidanů pod Imperátorem Gonozalem VIII. Byl v tu dobu Imperátorovým osobním lékařem.

Kitaj Išibaši je otcem supermutanta Ribalda Corella.

V letech 2907 a 2909 se projevilo další stádium pozitivní mutace. Během druhé z krizí Genesis pak byl Išibaši spolu se sedmi dalšími mutanty unesen a později zavražděn zrádným specialistou USO Nosem Vigelandem.

Roku 3444 se jeho vědomí, které v roce 2909 stihl vyslat do hyperprostoru, opět vynoří společně s dušemi dalších sedmi takzvaných Staromutantů. Vědomí je nakonec uvedeno k obřímu meteoritu, který se kdysi zřítil na planetu Asporc, protože tato skála obsahuje zvláštní kov (PEZ-kov), který potřebuje ke svému přežití.

Po různých nasazeních jsou PEZ mutanti nakonec v roce 3587 spolu s mnoha dalšími parapsychicky nadanými bytostmi přijato do kolektivní mysli superinteligence ID.

Znovu se objeví během událostí v Kotli galaxie DaGlauš, kde působí spolu s dalšími mutanty a jinými bytostmi (uvolněnými ze superinteligence) ve jménu ID.