Jasmyne da Ariga

Informace o postavě:
Přezdívka:Arkantou z Hocatarru
Datum narození:1213 NGL
Národ:Arkonidané
Popis:štíhlá a urostlá; stříbřitě bílé vlasy; zelené oči
Tituly:Atlanova dcera
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 2039: Čas snů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 2089: Rebelové u Šemmenovy hvězdy
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Jasmyne da Ariga je dcerou Atlana a Thety da Ariga a narodila se v roce 1213 NGL po odchodu své matky z Atlanovy lodě ATLANTIS.

Pod falešným jménem Alcantara se stává Arkantou z Hocatarru.

Popis

Jasmyne da Ariga je štíhlá a urostlá a má stříbřitě bílé vlasy. Po své matce zdědila pro Arkonidany netypické světle zelené oči.

Životopis

Poprvé se setkala v roce 1233 NGL na Largamenii s Gaumarolem da Bostich, který se stejně jako ona účastnil testování pro ARK SUMMIA. Patřila k 27 úspěšným absolventům, ze kterých si později Bostich udělal své nejtěsnější spolupracovníky. Krátkou dobu spolu měli milenecký vztah.

Jasmynin status v rámci Impéria byl sporným bodem mezi Tradicionalisty, pro které byla Krystalická princezna nepředstavitelná, a Reformátory, kteří by ji rádi viděli na Křišťálovém trůně po precedentu Imperátorky Thety Arigy I. Konečné rozhodnutí se mělo uskutečnit po aktivování logického sektoru, ale ona sama ho neustále oddalovala. Nakonec se Jasmyne da Ariga rozhodla na Iprase studovat mystéria Zhy-Famii; pak se po ní ztrácejí všechny stopy.

Po úspěšném pokusu o vraždu na Imperátorku Thetu Arigu I. v roce 1240 NGL věří Bostich, že při svém nástupu na trůn poznal v přítomné Arkantě Jasmynu. Ale po krvavé noci koncem listopadu 1289 NGL a následné »čistce« zmizí Arkanta, aniž by se Bostichovi odhalila. Teprve při setkání spojenců proti SEELENQUELLOVI u Schemmenovy hvězdy v roce 1304 NGL veřejně oznámí svou totožnost.

Aktuální data:
20.9.2021
1566 před NGL
6. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459477.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!