Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 13
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 13
Název:Pevnost šesti měsíců
(Die Festung der sechs Monde)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Mléčná dráha / Třetí moc
Vydáno poprvé:1961
Vydáno v češtině:1995
Čas děje: 1975
Topsiderové považují svou pevnost za nedobytnou - ale nepočítají s mutanty....
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Nejen na Zemi, ale i v systému Vegy je tento muž považován za mocenský faktor číslo 1

Reginald Bull - Rhodanův nejbližší spolupracovník

Seržant Calvermann - Jeho mise vede ke smrti - ale zemře s úsměvem na rtech

Thort - Vládce Ferronů, jenž považuje Rhodana za Arkonidana

Chaktor - Ferron, který v příštím rozhodování hraje důležitou roli

Thora a Crest - Dva »praví« Arkonidané

Išimatsu, John Marshall a André Noir - Tři příslušníci Rhodanova Sboru mutantů, kteří jsou podle plánu »zastřeleni«

Při průzkumném letu v systému Vegy překvapí majora Deringhouse, seržanta Calvermana a Rouse s jejich stíhačkami právě se materializující pomocná flotila Topsiderů. Přitom Calverman zemře, Deringhouse a Rous jsou zachráněni Rodem Nyssenem, který přiletěl s šedesáti metrovým pomocným člnem S-7 ze STARDUSTU II. Perry Rhodan se rozhodne Topsidery ze soustavy Vegy definitivně vyhnat.

V předstíraném pronásledování hraje Išimatsu arkonidského zrádce, který spolupracuje s ferronským hnutím odporu. Ferronský spojový důstojník Chaktor, který k hnutí odporu náleží, a který má vyzradit galaktonautické souřadnice Rho-Danovy domovské planety, získá důvěru jednoho zajatého topsiderského důstojníka, Chren-Torka, kterého má sugestor Kitaj Išibaši ujistit v přesvědčení, že domnělý Arkonidan pochází z páté planety slunce Capella. Chaktor osvobozený Chren-Torkem se dostává k pevnosti Topsiderů, na měsíce čtyřicáté planety Vegy.

Současně jeden pomocný člun STARDUSTU simuluje radiogram ze soustavy Capella, ve kterém Velký administrátor Rho-Dan oznamuje přílet velké flotily. V bleskovém útoku STARDUSTU na čtyřicátou planetu zničí gravitační bombou neobydlený třetí malý měsíc.

Zdánlivý zrádce Chaktor radí Topsiderům okamžitý útok na Rho-Danův domov. Krátce po odchodu ještěrek zachrání Ras Čubaj a Tako Kakuta Chaktora z jedné z topsiderských lodí.

Teprve když flotila Topsiderů rematerializuje, dozví se Rhodan, že nepřátelské kosmické lodě, kterým Chaktor nahrál falešné údaje od Cresta, materializovaly v centru slunce Capella.