Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Kosmické lodě > STARDUST II
hledat
Technická data:
Průměr:800 metrů
Tvar:kulovitý
Použitý materiál:arkonská T-ocel
Hmotnost:268082 milionů tun
Pohon:transiční, 18 impulzních pohonných trysek
Zrychlení:600 km/s2
Energetické zdroje:108 jaderněfúzních reaktorů, nouzové reaktory
Pomocné čluny:12 ultralehkých křižníků
Tento článek pojednává o arkonské bitevní lodi. Další významy jsou uvedeny v článku STARDUST (rozcestník)

STARDUST II byl první velkou bojovou lodí v rukách Terranců. Bitevní loď arkonidské třídy IMPÉRIUM měla průměr 800 metrů, ofenzivní a defenzivní systémy odpovídaly arkonidským standardům z roku 1970. Patřil k nim hlavně několika stupňový ochranný štít na pětidimenzionální bázi, termické a impulzní děla, dezintegrátory jakož i různé bomby, mezi nimi arkonské a gravitační.

Pomocné čluny

Jako pomocné čluny disponoval STARDUST II dvanácti ultralehkými křižníky pozdější třídy GOOD HOPE. Byly zpočátku označeny jako S-1 až S-12 a později GOOD HOPE I až GOOD HOPE XII. Dalším označením bylo K-1 až K-12, po změně typového označení na pulce. Čtyři ultralehké křižníky byly umístěny v roce 1975 v Galakto-City, aby eventuálně bránily Zemi.

Historie

1975

Pozdější STARDUST II je Topsidery v neznámé době ukraden Arkonidanům.

Perry Rhodan se zmocnil lodi v roce 1975 v systému Vega, protože Topsideři zachytili volání o pomoc od arkonidského výzkumného křižníku AETRON, se kterým Crest a Thora nouzově přistáli na Měsíci. Chyba ve výpočtech zavedla Topsidery do soustavy Vega, kde napadali Ferrony, dokud se do toho nevložil Rhodan se lstí.

Dobytí bylo nutné především proto, že loď pod topsiderským velením předtím rozstřílela GOOD HOPE. Jednak neexistoval žádný jiný způsob, jak se vrátit zpět, a zároveň bitevní loď byla nesrovnatelně výkonnější než GOOD HOPE.

V průběhu pozdějších událostí odlétl STARDUST II zpět do Sluneční soustavy, kde získal kompletní posádku, byl naložen výměnným zbožím pro Ferrony a pokřtěn Thorou. Po návratu do systému Vega byl použit ke sledování stopy galaktické hádanky. Čtyři z dvanácti člunů zůstali zpět na Teře, aby planetu chránily. Na jejich místo bylo na palubu vzato 108 nově postavených stíhaček.

Po vzoru kulovitého křižníku STARDUST II byly později stavěny bitevní lodě třídy STARDUST.

2047

V roce 2047 sloužil STARDUST II jako loď terranského velvyslance na Arkonu IJuliana Tifflora. V této době mu velel plukovník Clyde Ostal.