Matsu, Iši

(přesměrováno z: Iši Matsu)
z Databáze Multiversa
Informace o postavě:
Datum narození:1945
Místo narození:Japonsko, Terra
Úmrtí:2347
Národ:Pozemšťané
Popis:hezká, malá
Tituly:Člen starého Sboru mutantů, Mutant - telepat, Mutant - televizionář
Matsu, Iši
Matsu, Iši
© FanPro
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 6: Sbor mutantů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 145: Armáda nestvůr
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Japonka Iši Matsu – nebo také Išimatsu - je telepatka. Mimo to je ale také televizionářka. To znamená, že se mohla dívat na velmi vzdálená místa.

Vzhled

Iši by se dala popsat jako drobná a dívčí.

Charakteristika

Iši Matsu se velice zajímala o kulturu, protože několikrát navštívila slavnostní představení ve významném Metropolitním divadle v Nagasaki. Kromě toho je také velice dobrá 3D-šachistka.

Životopis

Iši Matsu se narodila roku 1945 v Japonsku. Na základě vysokého záření způsobeného shozením atomových bomb na Nagasaki a Hirošimu v době jejího narození, vyvinuly se u ní mutantské vlohy.

Je zakládající členkou tajného Sboru mutantů Třetí moci, ke které se přidala v listopadu 1971. Jako mnoho dalších mutantů ve Sboru obdrží o několik let později buněčnou sprchu na Poutníku.

Roku 2043 pracuje jako pečovatelka a ochránkyně Thory da Zoltral, která trpí lymfosarkomem F Arkon a podléhá rychlému stárnutí. Kvůli jednání mezi Solárním impériem a Regentem z Arkonu Iši Matsu doprovází ženu Perryho Rhodana do soustavy Arkon na ledovou planetu Mutral. Po boji s Regentovými vojáky jich bylo několik zajato. Jeden ze zajatých Arasů vytrhnet Išinu služební zbraň a zastřelí s ní Thoru dříve, než ho Conrad Deringhouse zneškodní. Iši si v budoucnu vyčítá, že mohla atentát telepaticky rozeznat a dát si na svou zbraň pozor.

Iši Matsu zemřela roku 2347 na explozivní dělení buněk. Po zničení fyziotronu na Poutníku roku 2326 již nemůže od ID dostat další buněčnou sprchu. Její život byl ještě krátce po uplynutí účinku buněčné sprchy prodlužován pozemskými léky. Zemřela však, protože její tělo spontánně zestárlo.

Pocty

Podle mutantky byla pojmenována loď IŠI MATSU.