Menu

Čubaj, Ras

(přesměrováno z: Ras Čubaj)
Informace o postavě:
Datum narození:15. listopadu 1947
Místo narození:Afrika, Země
Úmrtí:1169 NGL
Výška:1, 96 m
Národ:Pozemšťané
Popis:snědý, štíhlý
Tituly:Člen nového Sboru mutantů, Člen starého Sboru mutantů, Mutant - teleporter, Nositel buněčného aktivátoru
Čubaj, Ras
Čubaj, Ras
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 4: Soumrak bohů
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1501: Cesta bez návratu
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Ras Čubaj je Terranec narozený v Africe a teleporter. To znamená, že se dokázal silou vůle přemisťovat na velké vzdálenosti. Jeho tělo může dematerializovat a rematerializovat ve stejnou vteřinu na žádaném místě.

Popis

Ras Čubaj má černé kudrnaté vlasy, stejně tak i tmavou pleť a tmavé oči.

Je urostlý, obrovský a měří asi dva metry. Dále pak má, podle libosti autorů, jak štíhlou robustní, ale i silnou a svalnatou postavu.

Charakteristika

Čubaj je nesmělý, inteligentní a chladně myslící pragmatik, který má hluboce zakotvenou víru v Boha. Protože je teleporter, vyvinul si úžasně dobré reflexy, aby se mohl rychle přizpůsobit novým situacím. Někdy je také označován jako odvážlivec.

Naproti tomu je zpočátku popisován při setkání s nevysvětlitelnem jako »uchvácen příslovečným zděšením«. Vrozenou plachost ale nedokázal zcela přemoci ani díky hypnoškolení a dlouholetým zkušenostem.

Poznámka: Nápadné je, že Čubaj je jako hloupoučký dobrák popisován především v románech Clarka Darltona.

Ras Čubaj má slabost pro čokoládu.

Životopis

Narodil se 15. listopadu 1947 v africkém městě El Obeid, v Súdánu, což byla do roku 1956 britská kolonie a poté vojenská diktatura. Strávil zde své dětství s neznámým počtem bratrů a sester. Jedna z jeho sester se jmenuje Razah Čubaj.

Poznámka: Od třetího vydání se sestra jmenuje Sára (Sarah), v českém vydání jmenována také jaké Sára.

Jeho sourozenci měli mnoho potomků, kteří také nesli příjmení Čubaj.

Ras studoval v Indii a žil od roku 1969 do 1971 v Moskvě. Pracoval zde jako chemik ve vědeckém výzkumném ústavu, který se zabývá výrobou život prodlužujícího séra. Ras Čubaj promoval v neznámém roce z oborů Programovací chyby a Robotická psychologie, přičemž se u něj vyvinula X-logika.

Během roku 1971 se účastní spolu se dalšími kolegy – dvěma Rusy a jedním Němcem - výzkumné expedice v oblasti Konga, kterou obývá jistý druh včel. Mateřská kašička od královny měla být důležitým hormonálním preparátem při výzkumu buněk. Když expedice, opuštěná průvodcem, ztratí orientaci, dojde k poruše radiové vysílačky a ocitne se v pustině bez jakýchkoliv zásob, je jimi Čubaj pověřen, aby přivolal jakoukoliv pomoc. Když je ohrožen divokou kočkou, aktivuje se v ohrožení života jeho parapsychická schopnost teleportace a může tak expedici zachránit.

Poznámka: Podle PR 40 se jednalo pravděpodobně o lva. V deštném pralese je však více pravděpodobný levhart. Podle PR 316 trénoval po záchraně expedice Čubaj své schopnosti, předtím, než byl objeven Perrym Rhodanem.

Poté byl unesen Reginaldem Bullem, který hledal mutanty a přidal se k nově vzniklé Třetí moci Perryho Rhodana. V budoucnu slouží ve Sboru mutantů. V případech, kdy je John Marshall nebo Tako Kakuta nepřítomen, je mu svěřeno velení nad zbývajícími členy.

Již roku 1976 mu byl zastaven proces stárnutí první buněčnou sprchou. Roku 2326 obdrží vlastní buněčný aktivátor.

Čubajův okruh přátel je více méně omezen jen na Sbor mutantů a nositele aktivátorů. Zvláště Guckyho, rovněž teleportera, počítá mezi své blízké přátele.

Ras měl pravděpodobně ve 24. století manželku. Z tohoto svazku vzešlo několik dětí.

V mnoha akcích, ve kterých nepřátelé poprvé potkali lidstvo, je Čubaj často označován jako černý přízrak. To taky vede ke vzniku vtípků mezi astronauty, když Perry Rhodan jednou míní, že Rasovi stačí, aby se zašklebil, aby někoho přivedl do mdlob. Sám Merkoš, jehož vzhled také nahání hrůzu, si ho občas dobírá tím, že Ras musí na své nepřátele působit hororově.

Známé zásahy pro Sbor mutantů:

Ras Čubaj patřil k několika mutantům, kteří přežili krizi Second Genezis. Po založení Nového sboru mutantů roku 3444 se stává jeho zastupujícím velitelem a jediným terranským teleporterem. Vedle něj je jediným přeživším terranským mutantem z 20. století Fellmer Lloyd, kteří za své parapsychické nadání děkují přirozené mutaci a ne radioaktivnímu záření.

Roku 3456 je Čubaj s posádkou MARCO POLO vtažen do paralelního vesmíru a do Kosmických šachů mezi ID a Anti-ID. Na Terře II vystupuje jeho negativní obraz Ras Čubaj II. Při výslechu je Guckym II téměř umučen k smrti, ale podaří se mu ještě uniknout.

Roku 3581 Ras Čubaj i přes svůj aktivátor buněk krátkodobě onemocněl rakovinou.

V roce 3587 nevchází do ID, ale zůstává fyzicky existovat i s Fellmerem Lloydem a Guckym.

Po vyhnanství Perryho Rhodana, Atlana a Jena Salika v roce 430 NGL se stává při jejich hledání Chodcem sítě.

Když je roku 1169 NGL superinteligence ID pomatena a žádá vrácení buněčných aktivátorů, nepodaří se jemu i Fellmeru Lloydovi včas přijet na Poutníka, aby mohl obdržet novou buněčnou sprchu.

Zbude po něm jen malá hromádka popelu v jeho skafandru.

Vědecké práce

Doktorské práce: »Kybernetická psychiatrická opatření při alogickém postupu pozitronicko-robotických systémů.«