Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 316
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 316
Název:Skok do záhuby
(Der Sprung ins Verderben)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Bully rozpoutá energetickou bitvu v systému Jellicovy hvězdy - protože transporty smrti nesmějí dosáhnout svého cíle
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Perry Rhodanův zástupce a hlídač OLD MANA

Gucky, Jumpy a Ras Čubaj - tři teleportéři sboru mutantů

John Marshall a Wuriu Sengu - čekají na okamžik nasazení proti krystalovým agentům

Major Wassel Troptinew - velitel lehkého křižníku REVINO

REVINO1) informuje Reginalda Bulla2) 21. listopadu 2435 o ultrabitevních lodích, které unikly ze systému Modula1). Dojde k těžkým bojům mezi terranskou strážní flotilou a robotskými loděmi OLD MANA, které chtějí ultrabitevní lodi I-13 umožnit průnik.

Ze své základny na New Luna2) pozorují John Marshall a Wuriu Sengu, že se krystaly shlukují a spojují v jeden velký komplex. Mutanti zničí vzniklý velkokrystal a vydají se transmiterem pryč. Mezitím teleportují Gucky, Jumpy a Ras Čubaj ze space-jetu s časovanou bombou k I-13. Jen Gucky a Jumpy se ale dostanou ke svému cíli, přičemž Gucky po srážce se zbytky zanikajícího HD-štítu omdlí. Jumpy rozdělí bomby a narazí na Generály, které lidští otroci hypnokrystalů mezitím zabili. Když Gucky procitne, skočí oba myšobové do volného prostoru, než robotská loď exploduje, a teleportují potom dále na New Luna, kde je vyzvedne trojmístný torpédoborec.

Ras Čubaj je HD-štítem I-13 vržen do daleké minulosti rovníkové Afriky a setká se s kmenem lovců z doby kamenné. Když ho exploze časované bomby nakonec přivede zpět do přítomnosti, vynoří se v bezprostřední blízkosti Jellicovy hvězdy, kde ho v poslední sekundě zachrání myšobové.

OLD MAN opustí systém Jellicovy hvězdy s neznámým cílem3), a lodě Solární flotily se shromáždí u OP-62-GB k odletu do Velkého Magellanova mračna4).