Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 314
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 314
Název:Chaos na Module
(Chaos über Modula)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Přicházejí jako zachránci - dostanou se do pekla bitvy
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Solárního impéria

Atlan - Lordadmirál má učinit vážné rozhodnutí

Roi Danton - král Svobodných obchodníků a syn Perryho Rhodana

Generál Ems Kastori - velitel elitního svazu Solární flotily

Major Čaj Kulu - Pozemšťan, který je nucen nechat Perryho Rhodana na holičkách

Melbar Kasom - specialista USO z Ertrusu

Kapitán Art Huron - důstojník bojové skupiny Modula

Zatímco Perry Rhodan, Roi Danton, Oro Masut, Melbar Kasom a 100 mužů pozemního komanda CRESTU IV v korvetě majora Čaje Kulua KC-31 odlétají ke druhé planetě, dorazí generál Ems Kastori s 82. flotilou1) do systému Modula. Protože čtyři ultrabitevní lodě OLD MANA hypervysílačkou dostaly příkaz vzít na palubu obrovské krystalové shluky a odletět k Mléčné dráze, dá Atlan Kastorimu po krátkém zaváhání rozkaz zničit čtyři lodě ve kterých se nacházejí i zotročení Terranci. Jen jedna ultrabitevní loď I-13 unikne do poloprostoru. Atlan okamžitě vyšle městský křižník REVINO pod velením majora Wassela Troptinewa do systému Jellicovy hvězdy, aby Reginalda Bulla informoval o blížícím se nebezpečí2).

Rhodan chce nejen zachránit Fellmera Lloyda a majora Hole Hohleho a jejich skupinu, ale také prozkoumat frekvenci antimodulačního pole Perliánů. Na Modula II jsou ale všechny energetické věže s antimodulátorem zničené. Tajemné mračno přenese Perryho Rhodana, Melbara Kasoma, kapitána Arta Hurona a další dva astronauty v jevu podobném transici dočasně na svět ptačích Wingů. Vyprávění Winga Heloa, že jeho národ byl kdysi zachráněn dvěma humanoidy, kteří si říkali »Strážci«, připomene Rhodanovi okamžitě Tengriho Lethose, »Strážce světla«2). Kapitán Huron, který zažije spontánní sympatii pro Wingy, předá okřídleným jejich Urei. Následně transmiterový mrak přenese pět mužů zpět.

Pozemní oddíl dorazí nakonec k Fellmeru Lloydovi a jeho společníkům, jsou ale krátce na to ostřelováni Generály a objeví intaktní energetickou věž. Zatímco jí měřický oddíl zkoumá, dostanou se Terranci do konfliktu s osvobozenými Gurrady, kteří v nich nejdříve vidí nepřátele. Když dojde k dohodě, objeví se neočekávaně hypnokrystaly, jejichž impulzy přinutí posádku KC-13 ke startu.

Gurradové odvedou Rhodana, Dantona, Masuta, Kasoma, Hurona a ostatní muže komanda do jejich hruškovité lodi, která krátce na to opustí systém Modula.