Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 315
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 315
Název:Cesta Magellanovým mračnem
(Kreuzfahrt durch Magellan)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2001
Čas děje: 2435
Kosmická loď gerilových bojovníků je odveze do bezpečí - přesto jsou ale k vězňům nedůvěřivý
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - velký administrátor je dán »pod kuratelu«

Atlan - Lordadmirál řídí honbu Magellanem

Roi Danton - král Svobodných obchodníků a syn Perryho Rhodana

Oro Masut a Melbar Kasom - dva giganti z Ertrusu

Kapitán Art Huron - důstojník Solární flotily

Trikort, Akh a Orrugh - tři z národa Gurradů

Zatímco ostatní lodě generála Emse Kastoriho uzavřou soustavu Modula, aby zabránily úniku krystalových agentů, připojí se osm bitevních křižníků 82. flotily k lodím CREST IV a FRANCIS DRAKE. Pozemské lodě se marně snaží pronásledovat tři stovky gurradských lodí, které se s každou transicí stále více rozptylují ve Velkém Magellanově mračnu.

103 příslušníků pozemního komanda, které s výjimkou Ertrusanů Melbara Kasoma a Oro Masuta trpí nezvyklými transičními šoky, se v hruškovité lodi Gurradů stále znovu dostávají do konfliktu se svými únosci. Kapitán Art Huron se i přes toto nebezpečí pokouší zachránit Urei Wingaů. S pomocí myšlenkového kresliče, který zobrazuje představované obrazy, dohodne sice Roi Danton s gurradským kapitánem Trikortem sice spojenectví, ale lví lidé nejdříve požadují podmanění Terranců. Zatímco Kasom a Masut zmizí, přemůžou Gurradové bez obtíží Terrance oslabené transicemi. Na planetě, kterou Kasom pojmenuje First Stop, zajmou oba Ertrusané gurradského důstojníka Orrugha a naváží s ním pomocí translátorů kontakt.

Když lví lidé oddělí Perryho Rhodana od jeho lidí, poručí Danton Masutovi, aby ho osvobodil. Aby mu objasnil význam Dantonova příkazu, přizná osobní strážce krále Svobodných obchodníků Kasomovi, že Roi Danton je Perry Rhodanův syn. Společně dostanou Ertrusané Velkého administrátora do bezpečí a skryjí se u hydrauliky lodi. Akh, velitel gurradské základny, nechá Terrance zahnat zpět do hruškovité lodi1).