Menu
CREST IV
CREST IV
© Rudolf Zengerle

V roce 2435 je CREST IV vlajkovou lodí terranské flotily. Měří 2500 metrů. Kapitánem CRESTU IV byl Epsalan Merlin Akran. CREST IV, který je vylepšeným následníkem terranské vlajkové lodi CREST III, má naproti svému předchůdci namísto tří, čtyři Kalupovy konvertory. Dosah jedné jednotky činí 1,2 milionů světelných let. CREST IV je tedy schopen uletět 4,8 milionů světelných let aniž by Kalupa musel měnit. Ultrabojová loď stojí na 24 talířovitých přistávacích nohách, které celkem pokrývají plochu 60000 metrů čtverečních. CREST IV má 12 velkých elektráren, které zásobují energií zbraňové stanice a další agregáty. Zrychlení lodi činí 650 metrů za sekundu na druhou. Jako obranné systémy má CREST IV 3 standardní štíty a vylepšený HÜ-štít, který má dvakrát větší obrannou kapacitu než na CRESTU III.

Výzbroj se skládá z 6 transformačních děl o síle 2000 gigatun. Plášť lodi je z terkonitu. Ultrabojová loď jako je CREST IV je také současně nosič lodí. V hangárech v prstenci, který se nachází na rovníku, jsou umístěny pomocné čluny. CREST IV má posádku čítající 5000 mužů. Z toho 3000 mužů náleží k základní posádce a 2000 mužů k posádce pomocných člunů a obsluze zbraní.

12. února 2435 po Kristu je terranská vlajková loď CREST IV za sporů s Dvojkondičními působením dvou paratronových polí vržena do hyperprostoru a materializuje v centru galaxie M87. Je postižena také loď Icho Tolota, který v době havárie zakotvil na CRESTU IV. Nechtěný vstup do hyperprostoru se uskutečnil díky fenoménu, který se svými účinky podobal dimenzotransičnímu pohonu.