Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Národy > Ertrusané
hledat
Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Ertrus
Známé obydlené planety:
Ertrus
Ertrusané
Ertrusané
© VPM kg.

Ertrusané, homo sapiens ertrusis, obyvatelé planety Ertrus, se vyvinuli z Terranských kolonistů, kteří na planetě přistáli v roce 2026.

Časem se přizpůsobili novému životnímu prostředí. Jsou vysocí v průměru 250 cm, v ramenou mají 213 cm. Většina Ertrusanů nosí své vlasy ve tvaru hřebene, který zpevňují gelem, dokud není tvrdý jako beton. Obvyklá barva pleti Ertrusanů je silně červenohnědá. Přizpůsobili se gravitaci 3,4 g, takže na jiných světech se mohou pohybovat normálně jen s technickými pomůckami. V průměru se dožívají 350 až 500 let. Mají mimořádnou chuť k jídlu, o čemž svědčí i jejich pozdrav, který je už znám po celé Mléčné dráze: 'Buď tlust a zdráv!'

Po roce 2437 se za vlády Triumvirátu Nose Vigelanda, Runeme Shiltera a Tersera Frascatiho od Země. Ertruská říše, jež nese jméno Carsualský svaz, se roku 3430 pokouší vystoupit vojensky proti Zemi. Útok selže a časem se rozpadne i Carsualský svaz.

Od roku 3580 jsou Ertrusané členy GAVÖKu (Galaktické koalice za důstojnost civilizací ), a později Galaktika.

Nezávisle na politické situaci na Ertrusu sloužilo mnoho Ertsusanů v ozbrojených složkách Solárního Impéria, NEI, LSP, USO a Nového USO. Ertrusané jsou oblíbeni zejména jako speciální agenti, pro reakční rychlost a jako pěchotní vojáci.

Jedním z prvních byl specialista USO Melbar Kasom, který se Sigancem Lemym Dangerem tvořil sice nerovný (Lemy je vysoký 21 cm), ale úspěšný tým. Jeho příklad následoval mimo jiné Oro Masut, osobní strážce svobodného obchodníka Roie Dantona, Toronar Kasom, pravnuk Melbara Kasoma a Taury Kasomové. Nesmíme zapomenout ani na Arlo Rutana, velitele výsadkových jednotek BÁZE při expedicích k Velké prázdnotě, a na Lyndaru, příslušnici těchto jednotek a tragickou postavu ve 'velké kosmické hádance'. I dnes mají Ertrusané v Mléčné dráze významné postavení. Velitel MERLINU Kalle Esprot je například rovněž Ertrusan. A protože MERLIN je centrálním modulem GILGAMEŠE, ocitá se Kalle Esprot ve zcela zvláštní pozici, neboť je jediným velitelem modulu, který nemá čip nesmrtelnosti.

Známí Ertrusané

Carsualský trirumvirát