Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Toronar Kasom
hledat
Přezdívka:
Informace o postavě:
Datum narození:3312
Místo narození:Ertrus
Národ:Ertrusané

Ertrusan Toronar Kasom je pravnukem legendárního Melbara Kasoma.

Vzhled

Toronar byl příkladem Ertrusana par excellence. Podobal se svému pradědečkovi Melbaru Kasomovi, ovšem až na vlasy.

Charakter

Toronar Kasom byl pokládán za neohroženého, a své úlohy vždy plnit s maximální spolehlivostí. Hořel touhou následovat odkaz svého nezapomenutelného předka Melbara.

Dějiny

Toronar Kasom se v roce 3312 narodil na Ertrusu.

Na scéně se poprvé objevil v roce 3434 na palubě lodi ARIBARA, plavidlu Impéria Dabrifa. Jeho podobnost s pradědem Melbarem Kasomem byla tak zarážející, že si dokonce i Gucky zpočátku myslil, že vidí ducha bývalého důstojníka USO.

Teprve později vyšlo najevo, že se Toronar v souladu s „odkazem svého pradědečka Melbara Kasoma“ přihlásil do vesmírné flotily diktátorů systému Kreit. V loďstvu obdržel vynikající výcvik, a jelikož projevil značné nadání, brzy byl povýšen. Práce pro tři ertrusanské diktátory mu nijak zvlášť nevoněla a byl proto rád, když ho otec vyzval, aby změnil strany. Toronar si však nemohl vybrat, ke komu se přidá, musel se stát vojákem Impéria Dabrifa.

Imperátor Dabrifa rychle poznal schopnosti mladého Ertrusana, takže jeho rychlé kariéře k velitelským postům nestálo nic v cestě. Nakonec byl pověřen, aby zaujal pozici v blízkosti zmizelého Slunce a pátral po nezvěstném Solárním systému, který v tu dobu hlavní slapový měnič udržoval mimo reálný čas.

Toronar byl náhodou přítomen, když se Sluneční soustava působením manipulací Satelitu smrti vrátila do reálného času. Zničil další z Dabrifových křižníků a přidal se k Perrymu Rhodanovi.

Když MARCO POLO dne 3. července 3437 vyrazil do Gruelfinu, patřil Toronar Kasom k posádce.

Později se Toronar Kasom velice často podílel na důležitých, nebezpečných operacích. Mimo jiné byl během krize kolem Roj nasazen na planetách Vrátný a Portýr.

V lednu 3459 letěl Hetossu, v únoru následovala akce na Hoptrec-Haichu. V srpen toho roku vedl ultrabitevník CAGLIOSTRO ke slunečnímu transmiteru Archi-Tritrans.

Zdroje

PR 434, PR 445, PR 530, PR 650, PR 667, PR 693

V tomto článku je použit překlad textu ze stránky »Toronar Kasom« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)