Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 650
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 650
Název:Svazek Sedmi
(Der Bund der Sieben)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3458 / 3459
Nabízejí své přátelství - a požadují podrobení lidstva
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se má stát vládcem Mléčné dráhy

Hotrenor-Taak - člověk z NGC-3190

Calloberian - Xisrapka

Roctin-Par - vůdce odporu proti "Koncilu Sedmi"

Ras Čubaj a Gucky - teleporéři si udělají "výlet"

20. prosince 3458 je Sluneční soustava uzavřena do neznámé pětidimenzionální energetické schránky, která zamezuje jakémukoliv kontaktu s ostatním vesmírem. Odpovědí pro to je, že nyní, sedm a půl měsíce po návratu Rhodanova mozku1), nastal »případ Harmonie«, událost, která byla důvodem pro zkoušku lidstva v kosmické hře v šachy mezi ID a Anti-ID2). 29. prosince se Xisrapka Calloberian, která se může přemístit do jiné existenční roviny, neočekávaně vynoří uvnitř Impéria Alfa a sdělí Alaskovi Saedelaeremu, že by měl být schopen vnímat zdánlivě zmizelé hvězdy mimo Sluneční soustavu. 1200 na Zemi žijících Xisrapů bylo adoptováno Pozemšťany, když je jejich matky vysadily na různé kyslíkové světy v Mléčné dráze. Xisrapové jsou dva metry vysocí, ploší živí tvorové bílé barvy, jejichž tělo disponuje třemi zrakovými a jedním ploutvi podobným sluchovým orgánem, a má šestnáct končetin. S pomocí vlastních antigravových orgánů jsou schopni létat3).

5. ledna 3459 se znovu vrátí hvězdy, a ve Sluneční soustavě se objeví pět set metrů dlouhý strukturálně variabilní energeticko-buněčný křižník Larů, loď, která se jeví nepřemožitelná a jejíž venkovní trup je tvořen čistou energií. Larové jsou 1.6 metru vysocí, snědí humanoidé z jedenáct milionů světelných let vzdálené galaxie NGC-3190. Jejich ploché hlavy mají dvě daleko od sebe stojící smaragdové oči, široký nos se čtyřmi uzavíratelnými otvory a širokými ústy, jejichž plné rty jsou krví zbarvené do žluta. Žábrám podobné, ale tuhé uši se táhnou poloprstencovitě až ke kořenu krku, a rezavě červené až žlutě zlaté, občas půl prstu tlusté, spirálovitě stočené vlasy, připomínají tvarem u mužů kvůli svému věncovitému uspořádání hnízdo.

Lare Hotrenor-Taak se reprezentuje jako apoštol Hetosanů Koncilu Sedmi galaxií, který se také jinak nazývá Hetos Sedmi, mocenského svazu zahrnujícího několik galaxií4), do kterého má být po skončení kosmické hry v šachy zapojena také Mléčné dráha. Hotrenor-Taak nabídne Perry Rhodanovi pozici Prvního Hetrana, který má Mléčnou dráhu zastupovat u Koncilu, a zároveň mu bude zajištěna potřebná podpora, kterou potřebuje k tomu, aby zlomil odpor národů Mléčné dráhy. I přes ostré protesty Antiů, Arasů, Akonanů, Arkonidanů, Skokanů a Bluesanů a své vlastní pochybnosti se Rhodan ujme úřadu, aby získal potřebný prostor pro jednání proti mocným cizincům.

Rhodan se společně s korvetou MC-8, jejíž posádku tvoří Atlan, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd, Irmína Kotčistovová, Dalaimoc Rorvic, Alaska Saedelaere, Gucky, Toronar Kasom, Mentro Kosum, Neryman Tulocky5), Powlor Ortokur5), Geoffry Abel Waringer, Mart Hung-Chuin, Lord Zwiebus, Icho Tolot, Paladin VI a Calloberian, vydá na palubě SVE-křižníku ke konferenčnímu světu Hetossa, druhé planetě žlutého slunce Hartzon, které se nachází více než dvanáct milionů světelných let od Mléčné dráhy a nachází se osamocené v intergalaktické prázdnotě. Ještě než začne v hlavním městě Mivtrav jednání s vysokými hodnostáři Larů, pozorují Terranci, jak Larské vojsko v okolí zaútočí na rebely. S pomocí Calloberian se podaří Čubajovi a Guckymu dostat se do skrýše povstalců a zachránit jejich náčelníka, Lara Roctin-Para. Xisrapka přitom zemře. Roctin-Par oznámí Rhodanovi, že jediným cílem Larů je kompletní podmanění Mléčné dráhy