Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 600
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 600
Název:Neviditelná hranice
(Die unsichtbare Grenze)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Pokus se nepodaří – a objeví se neuvěřitelný protivník
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor se postaví svému dvojníkovi.

Geoffry Abel Waringer – Pokus profesora způsobí nečekané následky.

Perry Rhodan II – Nepříjemný dvojník.

Reginald Bull II – Nepříjemný dvojník.

Tycho Ramath – Rhodanův protivník, který Perrymu Rhodanovi pomůže.

Felix Rabin – Velitel sebevražedného komanda.

V temnotě nekonečna proti sobě stojí dvě konkurenční entity1), které právě vyvolaly novou krizovou situaci.

V roce 3456 překonalo Solární impérium důsledky vpádu Roje2), zatímco se ostatní lidské hvězdné říše, neoarkonidské státní útvary a říše Akonanů stále ještě nacházejí ve stavu dezorganizace.

S Perry Rhodanem, Atlanem, Roiem Dantonem, Icho Tolotem, Geoffry Abelem Waringerem, Martem Hung-Chuinem3) a členy nového Sbor mutantů na palubě se MARCO POLO 20. srpen účastní vně dráhy Pluta pokusů projektu ANTINUG, během kterého má neobsazená, stará arkonidská loď HYODOPON otestovat nový Nug-Schwarzschildův reaktor. V tomto reaktoru se výroba energie děje pomocí slučování Nugasu s antihmotou při použití Schwarzschildova efektu. Zkouška se nepodaří, a HYODOPON exploduje.

Aniž by to posádka zpočátku pozorovala, přemístí nekontrolovatelně uvolněné množství energie MARCO POLO do paralelního vesmíru, který je s rodným až na maličké detaily identický, zatímco charakterové vlastnosti jeho obyvatel jsou ke svým dvojníkům v rodném vesmíru přesně opačné4). Nic netušíce přistanou Perry Rhodan a jeho průvodci s MARCO POLEM na vesmírném přístavu Terranie. Teprve když se dozvědí, že se zamýšlí, ukončit rozepře mezi Goszuly a Skokany v soustavě Tatlira5) masakrem a kromě toho planeta Passa s Evergreeny6) byla zničena jenom proto, aby se zabránilo vybudování arasské základny na terranském koloniálním světě, poznají, že se dostali do vesmíru, ve kterém Solární Impérium svoje mocenské nároky prosazuje s nemilosrdnou mocí. Perry Rhodan II a ostatní odpovědní jeho administrativy, jejichž charakter je ovlivněn touhou po moci, brutalitou a nedostatkem soucitu, dá Rhodana a posádku MARCO POLA zatknout zavřít do vězení na západě Terranie, zatímco mutanti jsou drženi v lodi.

25. srpna prchne Rhodan z vězení a navštíví plukovníka a.D. Tycho Ramatha II, jehož dvojník v rodném vesmíru Velkého administrátora ve volebním boji roku 34507) chtěl vyřadit pomocí pomluv a lží a nakonec na něj spáchal atentát, který se nepodařil. S pomocí své tajné organizace osvobodí Ramath II, který také v tomto vesmíru pracuje proti vládě a používá jméno Amos Elfrey Higginbothams, vězně a odveze je na palubu MARCO POLA. Navzdory všem protiopatřením může loď poškodit MARCO POLO II a uniknout do volného vesmíru.