Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 605
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 605
Název:Skok do GALAX-Zero
(Sprung nach Galax-Zero)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Hrají smrtelnou psychohru – protivníci ze dvou univerz se utkají
Hlavní postavy románu:

Orana Sestore – Velitelka GALAX – Zero.

Galbraith Deighton – Šéf Solární kontrarozvědky vymyslí ďábelský plán.

Dayko Sestore – Otec Orany Sestore.

Perry Rhodan – Velký administrátor potká ženu, která ho miluje.

Gucky – Myšob se utká v souboji se svým negativním dvojníkem.

Icho Tolot – Živoucí bojový stroj.

Paladin – Živoucí bojový stroj.

Jeden z obou hráčů upozorní druhého na nebezpečí, které je spojené s prohlubováním paradoxní parareality, ve které manipuloval s vědomími svých figurek a vyvolal u nich dojem, že současný stav trvá už půl druhého tisíciletí. Druhý hráč ale zdůrazňuje, že má právo na této rovině střetnutí vést své figurky tak, jak se mu zachce.

Orana Sestore II, která Perry Rhodana II poznala během krize s Rojem, kdy se do něho zamilovala1), od něj ale později odešla, když se jeho charakter z nedostatku soucitu a touhy po moci změnil, na stanici GALAX-Zero, které velí jako Solární maršálka. 10. října 3456 se na 2.5 kilometru tlusté a 6 kilometru velikém kotouči, který jako informační překladiště v centrálním prstenci představuje hlavní uzlové místo kontroly galaktických kosmických letů a tak představuje asi nejdůležitější kosmickou stanici Solárního impéria, setká s Galbraithem Deightonem II. Deighton II donutí Oranu Sestore II, aby posloužila jako návnada pro Perry Rhodan, dá v sázku život jejího nezvěstného otce, paraabstrakního mechanika Dakyo Sestoreho II, který byl agenty Solární kontrarozvědky objeven v základně Neoarkonidanů. Orana Sestore II souhlasí, že bude na své stanici hrát velitelku fiktivní organizace odporu.

Aniž by skutečný plán od Deightona II prokoukla, naváže velitelka GALAX-Zero spojení s Perry Rhodanem a se space-jetem se pomocí transice přenese ze své stanice k MARCU POLU. Na palubě nosné lodi se uvolní paramechanicky způsobená amnézie a Orana Sestore II si vzpomene, že má nalákat Rhodana na planetu Humphrey II. Teprve když se 15. října s Rhodanem, Atlanem, Guckym, Rasem Čubajem, Fellmerem Lloydem, Irminou Kotčistovovou, Icho Tolotem a Paladinem vrátí do stanice GALAX-Zero, aby jejího otec osvobodili, je jasné, že dne na ně čeká vlastní past. Deighton II zastřelí Dakyo Sestoreho II. Aby se pomstila, přiměje Orana Sestore II reaktor stanice k přetížení a varuje Rhodana, takže se se svými druhy může včas stáhnout, zatímco ona sama v explodující stanici zahyne. Přesto ale její plán pomsty ztroskotá, protože také Perry Rhodan II, Atlan II a Gucky II, kteří se mezitím s Deightonem II zdržují v GALAX-Zero, stačí uniknout.

V Atlanovi narůstá přesvědčení, že toto všechno může vysvětlit jen před krátkým časem provedená manipulace s realitou tohoto paralelního vesmíru.