Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 604
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 604
Název:Triumf moci
(Triumph der Gewalt)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Národ je podveden – a dvojník Perryho Rhodana spřádá smrtelnou síť
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan – Dva přátele hledají pomoc na arkonidském světě.

Perry Rhodan II – Rhodanův negativní dvojník připraví past na MARCA POLA.

Atlan II – Atlanův negativní dvojník připraví past na MARCA POLA.

Gucky II – Myšob hraje smrtící hry.

Lord Zwiebus II – Vražedný osobní strážce.

Ankur – Admirál flotily z Tširmaynu.

Chairat – Šéf genetického programu na Tširmaynu.

V nekonečnu pokračují obě existenci ve své hře1), přičemž hráči jedné se odvolávají na právo silnějšího, zatímco druzí na respektování úmluv a pravidel.

Rozčílen odevzdaností, se kterou národy Mléčné dráhy hrůzovláda jeho dvojníka snáší, se Perry Rhodan na radu Atlana rozhodne odletět k Tschirmaynu, třetí planetě žlutého slunce Ortrog-Samut v kulové hvězdokupě M 13, aby zde našel odhodlané spojence. Atlan tu před 150 lety spustil genetický program, který měl odstranit příznaky degenerace Arkonidanů.

Protože šéfpsycholog MARCO POLA II profesor doktor Thunar Eysbert II tento krok Rhodana přepodvídal, přistane Rhodan II s Atlanem II, Lordem Zwiebusem II a desátníky Leem Frantzem II a Georgem Spielmannem II 1. října 3456 na Tschirmaynu. Vůči Neoarkonidanům se vydává za svého dvojníka a dozví se tak od admirála Ankura, vrchního velitele tschirmaynské flotily, a Chairata, vedoucího genetického programu, že jenom dvě třetiny Tschirmaynů jsou věrní Impériu a že Neoarkonidané s nimi obsadili 300 zcela moderních bojových lodí pro očekávanou rebelii. V »nenávistné kolonii« se kromě toho nachází dvacet tisíc Tschirmaynů, kteří byli schválně geneticky naprogramováni, aby opovrhovali mocenskou politikou Solárního impéria. Sto z nich bylo vybráno, aby jednoho dne zabili vládce Solárního impéria. Další jsou naprogramováni na Atlana, Galbraitha Deightona a další vedoucí osoby Impéria.

Když MARCO POLO 5. října do M 13 vletí, objeví jeho korvety a space-jety část ze tří tisíc jednotek složené, tajné flotily protivníka. Aby své pomocné člun ochránil, zaútočí MARCO POLO na nepřátelské lodi a nakonec se stáhne. Poté odloží Rhodan II svou masku. Po zničení tschirmayniské flotily nechá Tschirmayn a sedm ostatních planet proměnit ve slunce a způsobí tak dokonalé zničení systému.