Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 601
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 601
Název:Falešní mutanti
(Die falschen Mutanten)
Autor:William Voltz
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Bojují o svůj život – na Zemi i ve vesmíru
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor hledá spojence v paralelním vesmíru.

Perry Rhodan II – Velký administrátor zahájí lov na svůj protějšek.

Ras Čubaj – Teleportér bojuje o život.

Ras Čubaj II – Teleportér plánuje vraždu.

Gucky II – Bestie v myšobí podobě.

Bount Tehera II – Protivník se stane spojencem.

Obě existence pokračují ve hře vedené oduševnělými zbraněmi, ve které jejich zástupci v mnoha univerzech jako dva mocenské bloky na sebe narážejí.

Zatím co Ras Čubaj II Sluneční soustavu II opustí s MARCO POLEM, ve kterém má spáchat sabotáž, probudí se Ras Čubaj v Impérium-Alfa II z paralýzy. V následujících třech dnech je mutant, kterého okolí považuje za Čubaje II, konfrontován s ukrutnou a životem opovrhující násilnou vládou na Zemi II. Když má MARCO POLO II po opravě odstartovat k pronásledování své paralelní lodi, spáchá Čubaj s mikrobombou atentát na Solární vlajkovou loď. Když si ho všimne pět bezpečnostních důstojníků, teleportér se vzdá. Araský lékař, ho po mučivém výslechu ošetřuje, nechá Čubaje uniknout. V souvislosti s Čubajovým útěkem nechá Perry Rhodan II vykonat sedm rozsudků smrti a hrozí každému, kdo teleportérovi pomůže, smrtí.

Mezitím se Čubaj II schovává na MARCO POLO, zatímco loď v soustavě Vega nabere zásoby a v systému Eugaul provede klamný manévr, který má odvést pozornost od plánovaného výpadu na Olymp. 2. září 3456 doprovází teleportér Perry Rhodana a Atlana, kteří se space-jetem MC-SJ 121 letí k planetě Olymp, kde chtějí navštívit Bounta Terhera II, jehož dvojník v domácím univerzu proti Perry Rhodanovi bojoval kriminálními prostředky1), a který se jako makléř stáhl na obchodní svět. Na Olympu je jasné, že do značné míry jenom Pozemšťané ze Sluneční soustavy mají povahu, která je protichůdná jejím dvojníkům. Při setkání s Terherou II se Čubaj II pokusí zabít Rhodana, je ale zastřelen Atlanem. Rhodan a Terhera II, který je v tomto vesmíru ctihodný muž, se dohodnou, že budou spolupracovat při budování organizace odporu proti Rhodanovi II. Aby ho od Terhera II odchýlili, naváže Rhodan a Atlan jako chybně kontakt s Ansonem Argyrisem II před, který není zcela naprogramován podle představ Rhodana II. Teleportačním skokem přenese Gucky Rhodana a Atlana do MC-SJ 12 a vrací se s nimi na MARCO POLO.