Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 602
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 602
Název:Skok na Lunu
(Der Sprung nach Luna)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Kosmické šachy
Vydáno poprvé:1973
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3456
Záchranná akce pro teleportéra – myšob Gucky potká své negativní já
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor nechává podniknout záchranou expedici.

Gucky – Ilt potká své negativní já.

Menesh Kuruzin – Guckyho průvodce při nebezpečné misi.

Mentro Kosum – Guckyho průvodce při nebezpečné misi.

Ras Čubaj – Teleportér v nesnázích.

Ben Fallha – Pomocník při Guckyho útěku.

Bardok – Pomocník při Guckyho útěku.

Casanti – Pomocník při Guckyho útěku.

Kaltenbrunner – Pomocník při Guckyho útěku.

Gucky vyvine plán k záchraně Rase Čubaje. 250 světelných let od Olympu vypustí MARCO POLO u bezplanetárního modrého slunce Zagar II pět space-jetů, které se vrátí zpět do soustavy Boscykovy hvězdy. Zatímco se čtyři ostatní space-jety snaží odvést pozornost, zamíří Senco Ahrat s pátým do bezprostřední blízkosti Olympu, a Gucky teleportuje s Mentro Kosumem a Meneshem Kuruzinem na povrch obchodního světa.

S podporou Bounta Terhery II dorazí myšob a oba Pozemšťané v transmiterovém kontejneru na Zemi. Když v Kongospring, městě vzniklém ze Stanleyville a Pointiersville, naváží spojení s Ben Fallhou, přítelem Terhery, zachytí Gucky Rase Čubaje, který chce na sebe upozornit dalším sabotážním aktem v pět set kilometrů vzdálené přírodní rezervaci v Kongu. Ve stejném okamžiku na mutanta zaútočí Gucky II. Myšob zachrání Čubaje a schovává se nakonec se svými druhy několik dnů v malé Antarktické vesnici Nordecaal, jejíž obyvatelé se stáhli z civilizace. Potom se Gucky, Čubaj, Kosum a Kuruzin, kteří jsou hledáni zejména Guckym II, přesunou teleportací na Měsíc, kde ukradnou space-jet. Když Gucky zjistí, že pozemská vojska obsadila Nordecaal, vrátí se do Antarktidy a odnese své nové přátele Doca Casantiho a farář Kaltenbrunnera do bezpečí k izolovaně žijící lidské skupině v Amazonii, dříve než s Čubajem, Kosumem a Kuruzinem prchnout ve space-jetu.

16. září 3456 dorazí malá kosmická loď na dohodnuté místo srazu s MARCO POLEM u obřího rudého slunce Nogulus, orientační hvězdy na jižním okraji Mléčné dráhy.