Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy (důležité) > Deighton, Galbraith
hledat

Deighton, Galbraith

(přesměrováno z: Galbraith Deighton)
Informace o postavě:
Datum narození:2869
Místo narození:Little Meacocks, Terra
Úmrtí:1144 NGL
Národ:Pozemšťané
Popis:urostlý, štíhlý, tmavé vlasy
Tituly:Šéf SolAbu
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 400: Lidstvo v přítmí
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1457: Bomby pro Topsid
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Galbraith Deighton se narodil v roce 2869 v Little Meacocks na Zemi. Je urostlý, štíhlý a má tmavé vlasy.

Galbraith Deighton je věcný, korektní a je známo, že se v nejkratší možné době dokáže přizpůsobit nové situaci a adekvátně se podle ní rozhodnout. Je pocitový mechanik, což je schopnost, kterou si vyvinul na speciální akademii v Terrania-City. Dokáže rozpoznat emocionální mozkové impulzy a pocitové vibrace jednotlivých lidí, ale i davů lidí, a podle toho upravit své jednání. Kromě toho je šéf SolAbu považován za kriminalistického a špionážního génia.

Za dob Solárního impéria je Deighton Solárním maršálem a Prvním pocitovým mechanikem. V roce 2909 dostane buněčný aktivátor po mutantu André Noirovi, který přišel o život během krize Druhá Genesis, a stane se nástupcem zavražděného Allana D. Mercanta na místě velitele Solární kontrarozvědky.

Byl dislokován společně s Terrou do Maelstromu a v roce 3540 je společně s dalšími Rhodanovými věrnými vypovězen na palubě SOL ze Země.

Po návratu do Mléčné dráhy a jejím osvobození od nadvlády Larů je členem výkonné rady Ligy Svobodných Pozemšťanů a později pracuje jako šéf bezpečnosti a Mluvčí Hanzy při výstavbě Kosmické Hanzy.

V období Stoleté války povýší Deighton na válečného ministra Galaktika.

Jeho tělo umírá, když je mu v lednu 491 NGL ukraden buněčný aktivátor. Pouze vědomí se podaří zachovat v těle Cyborga, který mu dají k dispozici Cantarové. Vědomí zanikne v roce 1144 NGL po smrtícím impulzu Pána Cest, poté co se pokusí navázat kontakt s odbojáři z WIDDERu a s Perry Rhodanem.