Menu
Informace o postavě:
Další jména:Dunja Varenczy
Datum narození:?
Úmrtí:449 NGL
Výška:1.60 m
Národ:Wyngerové
Popis:nádherná, štíhlá, bronzová kůže, stříbrné vlasy
Tituly:Spící bohyně
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 863: Spící bohyně
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1307: Výpad do temného nebe
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Demeter je Wyngerka, která se kolem 8000 před Kristem účastnila jedné z mnoha expedicí, které Laire v roli Všehokola vyslal pátrat po svém oku. Netušila, jak blízko se k němu dostala.

Vystupovala také pod jménem Dunja Varenczy.

Vzhled

Je popisována jako vyloženě krásná. Je štíhlá, vysoká asi 1.60 metru, má bronzovou kůži a stříbrné vlasy. Demeter má velké, mandlovité oči tmavozelené barvy. Její tvář má klasickou řeckou formu s úzkým nosem a plnými rty.

Když se probrala z hlubokého spánku, vypadala stará asi dvacet let. Je trénovaná a dokáže dokonale ovládat své tělo. Její hlas zní temně a trochu cizokrajně.

Viz také kresba z PR 940 (Demeteřina skříňka)

Charakteristika

Demeter disponuje silným vyzařováním, kterým všechny muže okamžitě dostane do své moci. Oběťmi toho vyzařování se kromě jiných stali Michael Rhodan, Payne Hamiller, Hytawath Borl a Plondfair.

Historie

Demeter přišla asi v roce 8000 před Kristem na Zemi a zůstala tam aktivní asi do roku 2500 před Kristem]], kdy se uvrhla do hlubokého spánku. Terranská řecká kultura té doby byla Wyngerkou silně ovlivňována, takže se ona sama do terranské mytologie zapsala jako bohyně Demeter. Kromě ní se v nich objevila ještě spórová loď PAN-THAU-RA jako Pandořina skříňka.

V roce 3586 byla Demeter objevena při archeologických pracích na Krétě a Boytem Margorem násilně vytržena z hlubokého spánku. Její dcera a strážkyně Perse byla přitom Boytem Margorem zavražděna. V této době disponovala nekontrolovanými psionickými schopnostmi a byla imunní proti vlivu Boyta Margora. Ukázalo se také, že je imunní vůči převzetí Gys-Voolbeerahy, protože disponovala aurou Tba. Gys-Voolbeerahové její tělo nemůžou napodobit.

Zpočátku si nedokázala vzpomenout na svůj původ. Vzpomínky se obnovily teprve, když se na palubě BÁZE vrátila zpět do Algstogermahtu. Následně rozhodující mírou pomohla s vyřešením záhady Wyngerů.

Na BÁZI se Demeter svým vyzařováním postarala o rivalitu mezi uchazeči o svou přízeň. Později uzavřela svatební smlouvu s Michaelem Rhodanem.

Společně s Michaelem Rhodanem se Demeter zúčastnila vironautské expedice do ESTARTU. Během zkoumání opuštěné mocenské oblasti byla Singuvy zneužita pro genetické pokusy se Zatarskými rostlinami; o několik let později se Irmině Kotčistovové podařilo osvobodit z genetického splynutí.

V roce 449 NGL při DORIFER-šokem vyvolané transici, která vede přes 700 milionů světelných let, utrpí Demeter smrtelný fyzický šok.