Menu

Margor, Boyt

(přesměrováno z: Boyt Margor)
Informace o postavě:
Datum narození:3492
Místo narození:Zwottertracht
Úmrtí:
Výška:1.76 m
Národ:Vincrano-Gäaňan
Popis:štíhlý, hubený, tmavomodré oči, zelené vlasy
Margor, Boyt
Margor, Boyt
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan: 854: Mutanti z Gäa
Zatím naposledy v sérii Perry Rhodan: 942: Margorova peřej
Seznam dílů s výskytem postavy v této sérii
graf výskytu postavy v seriálu

Boyt Margor, syn Vincrana a Gäaňanky, je vysoce nebezpečný mutant. Když je nabit psionickou energií, může bytost, která s ním má psionickou afinitu, získat zcela pod svůj vliv a udělat z ní paratendra, který ho slepě poslouchá. Pomocí psionické energie také může zabít své protivníky, jejich tělo se rozplyne na kapalinu.

Boyt Margor je vysoký 1.76 metru. Je velice štíhlý, téměř hubený a má velice úzkou horní část těla, která je současně jeví příliš krátká, protože Margo má velmi dlouhé a tenké nohy. Má bílou, bledější kůži než albín, v rozporu s tím ale tmavomodré oči a tyrkysově zelené vlasy s kovovým třpytem.

Boyt Margor jde vždy bezohledně za svým cílem. Své paraschopnosti nasazuje zcela bez rozpaků a nelekne se ani toho zavraždit osoby, které mu stojí v cestě.

Dějiny

V roce 3492 se Boyt Margor narodil na planetě Zwottertracht. Jeho otcem byl Vincrane Harzel-Kold, který stál zcela pod vlivem psychod, jeho matka je Gäaňanka Virna Marloy. Vlivu psychod vděčí Margor za své psionické schopnosti.

V roce 3498, v šesti letech, se Boyt Margor vrací na Gäa ke své matce. Žijí společně až do roku 3504, kdy zemře, protože jí Margor pomalu vysává životní energii. V těchto šesti letech se jeho schopnosti dále vyvíjejí. Udělá z několika lidé své paratendry, například z domácího učitele Jorge Bellona. Ve věku čtrnácti let se dopustí první vraždy, obětí je partner jeho matky.

Pomalu buduje na Gäa svou moc, zcela bezohledně a zcela nepozorovaně. Až na tři Gäajské mutanty Brana Howatzera, Duna Vapida a Eawy ter Gedana neví nikdo o jeho schopnostech. Když v roce 3586 lidstvo v rámci operace Otec poutník opustí Provconovu pěst, odebere se na zemi a shromažďuje kolem sebe paratendry.

Jeho prvním důležitým paratendrem je geniální vědec Payne Hamiller, který se pod jeho vlivem úspěšně dostane na post terranského rady pro vědu.

Boyt Margor ukradne Laireho oko a použije ho k vytvoření hyperskrýší. Kvůli krádeži oka je Margor zodpovědný za konflikt mezi Terranci a Loowery. Oko mu později odeberou Baya Gheröl a Helk Nistor.

Působení obranného zařízení Rytíře Hlubiny Armadana z Harpoonu způsobí v roce 3587 konec Boyta Margora. Jeho vědomí se spojí s psionickou energií psychod a přejde do paraplazmatické sféry Prazwotterů. Tím vznikne Margorova peřej.