Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Postavy > Howatzer, Bran
hledat

Howatzer, Bran

(přesměrováno z: Bran Howatzer)
Informace o postavě:
Datum narození:3567
Místo narození:Gäa
Úmrtí:?
Výška:1.62 metru
Národ:Gäaňané
Popis:zavalitý, krátké, blonďaté vlasy, svalnatý, šedozelené oči
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 854: Mutanti z Gäa
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 942: Margorova peřej
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Bran Howatzer byl vedle Duna Vapida a Eawy ter Gedana jedním ze tří Gäajských mutantů. Občas se jeho jméno chybně uvádělo jako Bran Howitzer.

Bran Howatzer je Gäaňan. Je zavalitý a má krátké, tmavě blonďaté vlasy. Je vysoký asi 1.62 metru, široký a velice svalnatý. Howatzer má hrubě pórovitou tvář, která je většinou zarudlá. Ústa má plná, nos masivní. Jeho jasné, šedozelené oči působí většinou ospale.

Bran Howatzer disponuje darem pocitové a událostní rekonstrukce. S tímto nadáním může přesně rekonstruovat, co jiný živý tvor v posledních sedmnácti hodinách zažil. Pro mnoho let své nadání před úřady Gäa tají.

Životopis

Bran Howatzer se v roce 3524 na Gäa narodil jako syn Zimbata a Mille Howatzerových. V den jeho narození se v domě rodičů objevil Boyt Margor, a od té doby dalších 24 let ovlivňoval jeho životní dráhu a chránil ho. Když se Bran Howatzer v roce 3548 poprvé vědomě s Boytem Margorem setká, pozná v něm vraha a oba se stanou roztrpčenými nepřáteli.

V roce 3567 potká Howatzer Duna Vapida, který se narodil v den Howatzerova střetnutí s Boytem Margorem, a oba se střetnou s Margorem, kterého bezmála zabijí úderem blesku. O dvanáct let později, v roce 3579, se k oběma přidá Eawy ter Gedan, který se narodil v roce 3567. Znovu dojde ke střetnutí s Margorem, který se trojici snaží zabít svými paraschopnostmi. Všichni tři se ale ukážou jako imunní a od té doby se ze všech sil snaží zabránit Margorovi v dosažení jeho cílů.

Na konci roku 3585 sleduje Boyta Margora k Zemi. Když se nebezpečí Boyta Margora stále zvětšuje, podaří se mu nakonec přimět terranské úřady ke spolupráci.

Když se Howatzer nakonec dozví, že jeho narození bylo ovlivněno Pra-Zwottery, aby tak vytvořil protějšek k Boytu Margorovi, je mu hned jasné, co má udělat. Přinese Margorovi společně s Eawy ter Gedanem a Dunem Vapidem Královskou psychodu. Pod vlivem psychody vejde Margor do temné mlhoviny a Howatzer tak splní svoje určení.